Administracinio nusižengimo byla Nr. II-68-543/2024
Teisminio proceso Nr. 4-13-3-00025-2024-6
Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6; 21.8.7;
21.9.10; 21.11.13
(S)
ALYTAUS APYLINKĖS TEISMAS
N U T A R T I S
2024 m. kovo 22 d.
Alytus
Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja Irmutė Kliučinskienė
rašytinio proceso tvarka išsprendė administracinėn atsakomybėn traukiamo G. G. skundo dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2024 m. sausio 24 d. nutarimo Nr. 52-ANR_N-498-2024 priėmimo klausimą.
Teismas
n u s t a t ė :
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – ir Institucija) 2024 m. sausio 24 d. nutarimu Nr. 52-ANR_N-498-2024 (toliau – ir Nutarimas) G. G., asmens kodas (duomenys neskelbtini), gimęs (duomenys neskelbtini), gyvenantis (duomenys neskelbtini), traukiamas administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 424 straipsnio 5 dalį, paskiriant jam administracinę nuobaudą – 800 Eur dydžio baudą ir administracinio poveikio priemonę – teisės vairuoti transporto priemones atėmimą 18 mėnesių.
Administracinėn atsakomybėn traukiamas G. G. pateikė teismui skundą dėl Institucijos Nutarimo. Skunde prašoma panaikinti Institucijos Nutarimą.
Skundą atsisakoma priimti.
ANK 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos <...>.
Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai: <...> 2) skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas (ANK 626 straipsnio 3 dalis).
Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, jog skundžiamas Institucijos Nutarimas buvo priimtas 2024 m. sausio 24 d. ir tą pačią dieną išsiųstas G. G. elektroniniu paštu. Taigi paskutinė diena, kurią G. G. dar galėjo pateikti skundą dėl Institucijos Nutarimo, buvo 2024 m. vasario 13 d. Tačiau šiuo atveju iš teismui pateikto skundo registracijos duomenų matyti, jog šis skundas Institucijai buvo pateiktas ir užregistruotas 2024 m. kovo 14 d., tai yra jau praleidus įstatymo numatytą Nutarimo apskundimo terminą. Pažymėtina, jog nei skunde, nei atskiru prašymu nėra prašoma atnaujinti Institucijos Nutarimo apskundimo terminą.
Esant pirmiau nurodytoms aplinkybėms, konstatuojama, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje buvo paduotas praleidus nustatytą tokio skundo padavimo terminą ir nėra prašoma šį terminą atnaujinti. Todėl administracinėn atsakomybėn traukiamo G. G. skundą dėl Institucijos Nutarimo atsisakoma priimti ir jis grąžinamas jį padavusiam asmeniui.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 1 dalimi, 2 dalimi, 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, 10 dalimi,
n u t a r i a :
Atsisakyti priimti administracinėn atsakomybėn traukiamo G. G. skundą dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2024 m. sausio 24 d. nutarimo Nr. 52-ANR_N-498-2024 ir šį skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutarčiai įsiteisėjus, G. G. administracinio nusižengimo bylą Nr. ROIK: 23228081750 grąžinti Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per šią nutartį priėmusį Alytaus apylinkės teismą.
Teisėja Irmutė Kliučinskienė