?Civ
Civilinė byla Nr. e2-423-372/2020
Teisminio proceso Nr.2-48-3-00263-2020-2
Procesinio sprendimo kategorija
3.1.2.6; 3.2.3.2
(S)
ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMAS
N U T A R T I S
2020 m. balandžio 22 d.
Šiauliai
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Birutė Simonaitienė išnagrinėjo ieškovės BUAB „Tvorų tiekimas“ bankroto administratoriaus prašymą ir
n u s t a t ė :
1. Bankroto administratorius nurodė, kad ieškovei 2017 m. kovo 23 d. iškelta bankroto byla. 2020 m. vasario 6 d. jis inicijavo civilinę bylą dėl žalos priteisimo iš įmonės darbuotojo (atsakovo), kuris deklaravo savo gyvenamąją vietą (duomenys neskelbtini). Ieškinys buvo paduotas Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmams pagal paskutinę žinomą atsakovo gyvenamąją vietą. Pastarasis teismas perdavė bylą Šiaulių apygardos teismui. Ieškovas prašo įvertinti, ar Šiaulių apygardos teisme nagrinėjama civilinė byla Nr.e2-423-372/2020 teisminga Šiaulių apygardos teismui ir ar apygardos teisme nebus absoliučių nutarties (sprendimo) negaliojimo pagrindų.
Byla perduodama nagrinėti Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmams.
2. CPK 27 straipsnio 1 punkte įtvirtinta, kad apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip keturiasdešimt tūkstančių eurų, išskyrus šeimos ir darbo teisinių santykių bylas ir bylas dėl neturtinės žalos atlyginimo. Nustatyta, kad ieškovės BUAB „Tvorų tiekimas“ pareikšto ieškinio suma – 2513,43 Eur.
3. JANĮ 29 straipsnio 1 dalis nereglamentuoja naujai pradedamų ginčų (pateikiamų ieškinių) teismingumo, minėta straipsnio dalis skirta nustatyti jau teismuose nagrinėjamu (iškeltų) bylų perdavimo taisykles. Šioje normoje nustatyta, jog nemokumo bylą nagrinėjančiam teismui perduodamos teismuose jau esančios bylos. Šį įstatymo nuostata reiškia, kad nemokumo bylą iškėlusiam teismui perduodamos tik bylos, pradėtos iki nemokumo bylos iškėlimo. Kadangi nagrinėjamu atveju byla pagal ieškovės ieškinį dar nepradėta, o teismai sprendė tik ieškovės ieškinio priėmimo klausimą (ieškinys teismui pateiktas 2020 m. vasarį, o bankroto byla ieškovei iškelta dar 2018 m. balandžio 26 d.), ieškovės ieškinys šiuo atveju turėjo būti paduotas pagal bendrąsias CPK teismingumo taisykles, o ne pagal JANĮ 29 straipsnio 1 dalies nuostatas.
nuostatas (Lietuvos apeliacinio teismo 2020-04-07 nutartis civilinėje byloje Nr.e2-655-1120/2020).
4. CPK 34 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta, kad teismas, laikydamasis teismingumo taisyklių, priimtą bylą turi išspręsti iš esmės, nors vėliau ji taptų teisminga kitam teismui, išskyrus šio straipsnio 5, 6 ir 7 dalyse numatytus atvejus. Minėto straipsnio 5, 6 ir 7 dalyse numatytų pagrindų, neleidžiančių bylą nagrinėti teismui, priėmusiam ieškinį, šioje byloje nenustatyta.
Vadovaudamasis CPK 27, 29, 34, 290-291 straipsniais, teismas
n u t a r i a :
Perduoti bylą nagrinėti Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmams.
Nutartis neskundžiama.
Teisėja Birutė Simonaitienė