Civilinė byla Nr. eB2-1035-967/2025 |
Teisminio proceso Nr. 2-55-3-00912-2024-5 |
Procesinio sprendimo kategorija 3.4.4.13 |
(S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMAS
S P R E N D I M A S
LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU
2025 m. liepos 22 d.
Vilnius
Vilniaus apygardos teismo teisėja Sigita Zubavičiūtė-Montvilienė, išnagrinėjo klausimą dėl likviduojamos dėl bankroto uždarosios akcinės bendrovės ,,RCD ROOM CONCEPT DESIGN“ sprendimo dėl įmonės pabaigos priėmimo.
Teismas
n u s t a t ė :
1. Vilniaus apygardos teismo 2024 m. rugsėjo 23 d. nutartimi uždarajai akcinei bendrovei (toliau – UAB) ,,RCD ROOM CONCEPT DESIGN“ (toliau – ir bendrovė) iškelta bankroto byla, nemokumo administratore paskirta M. P..
2. Vilniaus apygardos teismo 2025 m. kovo 28 d. nutartimi nuspręsta įmonei taikyti supaprastintą procesą ir likvidavimo procedūrą.
3. Nemokumo administratorė pateikė prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.
Priimtinas sprendimas dėl įmonės pabaigos.
4. Juridinių asmenų nemokumo įstatyme (toliau – JANĮ) 100 straipsnio 3 dalyje išvardinti dokumentai privalomi pateikti kartu su prašymu priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.
5. Teismas, gavęs iš bankrutavusios įmonės administratoriaus dokumentus, formaliai būtinus sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos, gali priimti atitinkamą sprendimą tuo atveju, kada nelieka abejonių, jog visi įstatyme numatyti būtinieji bankroto proceso darbai atlikti ir bankroto procedūros baigtos tinkamai, išnaudotos visos galimybės kuo geriau patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus (Lietuvos apeliacinio teismo 2014 m. sausio 23 d. nutartis Nr. 2A-924/2014).
6. Teismas konstatuoja, jog nemokumo administratorės pateikti kartu su prašymu dokumentai iš esmės atitinka dabar galiojantį teisinį reglamentavimą.
7. Teismui pateikta Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos Vilniaus aplinkos apsaugos skyriaus 2025 m. balandžio 24 d. pažyma, kad bankrutavusi UAB,,RCD ROOM CONCEPT DESIGN“ už aplinkos teršimą bausta nebuvo, duomenų, kad paliko sukauptas atliekas ar užterštą gruntą nėra, kitų neįvykdytų aplinkosauginių įsipareigojimų nėra.
8. Susipažinus su nemokumo administratorės pateiktais dokumentais spręstina, jog visos bankroto procedūros yra baigtos. Byloje nėra duomenų, kad nepatenkintų kreditorinių reikalavimų sąrašas pakito.
9. Nemokumo administratoriui ir kreditoriams apie teismo posėdį pranešta tinkamai, visi privalomi dokumentai yra pateikti, todėl vadovaujantis JANĮ 100 straipsnio 4 yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.
10. Pagal JANĮ 100 straipsnio 4 dalį, įmonės administratorius per 14 dienų nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos turi pareigą kreiptis į Juridinių asmenų registro tvarkytoją dėl atsakovės išregistravimo.
Vadovaudamasis JANĮ 100 straipsniu, teismas
n u s p r e n d ž i a :
Pripažinti BUAB ,,RCD ROOM CONCEPT DESIGN“ (juridinio asmens kodas 111580776) pasibaigusia likvidavus dėl bankroto.
Įpareigoti nemokumo administratorių ne vėliau kaip per 14 dienų nuo teismo sprendimo dėl juridinio asmens pabaigos įsiteisėjimo dienos kreiptis į Juridinių asmenų registro tvarkytoją jo veiklą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka dėl juridinio asmens BUAB ,,RCD ROOM CONCEPT DESIGN“ (juridinio asmens kodas 111580776) išregistravimo.
Šio sprendimo kopiją ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo jo priėmimo dienos išsiųsti nemokumo administratorei, įpareigojant ją per 3 dienas nuo sprendimo gavimo dienos informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.
Įsiteisėjus šiam sprendimui, jo kopiją ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo įsiteisėjimo dienos išsiųsti Juridinių asmenų registro tvarkytojui ir Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.
Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.
Teisėja Sigita Zubavičiūtė-Montvilienė