Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: [2019-08-12][nuasmeninta nutartis byloje][eR-55-520-2019].docx
Bylos nr.: eR-55-520/2019
Bylos rūšis: administracinė byla
Teismas: Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Vyriausioji rinkimų komisija 188607150 atsakovas
Lietuvos centro partija 195725380 pareiškėjas
Kategorijos:
Seimo rinkimai
Teismo sprendimas
Rinkimai, referendumai ir politinių partijų veikla
Rinkimai, referendumai ir politinių partijų veikla
Atsisakymas priimti skundą
Teismo sprendimo klaidų ištaisymas
Kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir šis terminas neatnaujinamas
Teisė kreiptis į teismą ir jos realizavimas
Teismo procesiniai dokumentai

Apeliacinės instancijos teismo

 

Administracinė byla Nr. eR-55-520/2019

Teisminio proceso Nr. 3-66-3-00081-2019-9

Procesinio sprendimo kategorijos: 5.1; 43.5.9 

img1 

        

LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMAS

 

NUTARTIS

 

2019 m. rugpjūčio 8 d.

Vilnius

 

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Audriaus Bakavecko (kolegijos pirmininkas), Stasio Gagio ir Dalios Višinskienės (pranešėja),

rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo Lietuvos centro partijos skundo atsakovui Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai dėl sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus priėmimo klausimą,

 

n u s t a t ė:

 

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme 2019 m. rugpjūčio 8 d. gautas pareiškėjo Lietuvos centro partijos (toliau – ir pareiškėjas, Partija) skundas, kuriuo prašoma panaikinti Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – ir VRK) 2019 m. rugpjūčio 1 d. sprendimą Nr. Sp-338 ir įpareigoti VRK patikrinti visų pretendentų surinktus parašus taip, kaip to reikalauja įstatymai.

            Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 21 straipsnio 3 dalyje įtvirtinta, kad Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimai ar kita jos veika per 5 dienas po sprendimo priėmimo, bet ne vėliau kaip iki balsavimo pabaigos, gali būti apskųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Skundas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 48 valandas nuo jo padavimo. Į šį terminą įskaitomos ir ne darbo dienos. Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 124 straipsnio 1 dalis nustato, kad Prezidento rinkimų įstatyme, Seimo rinkimų įstatyme, Referendumo įstatyme, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme nustatyti asmenys šiuose įstatymuose nurodytais pagrindais ir per nurodytus terminus gali apskųsti Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimus. 

            ABTĮ 33 straipsnio 2 dalies 9 punkte nurodyta, kad administracinio teismo pirmininkas ar teisėjas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą (prašymą, pareiškimą), jeigu skundas (prašymas, pareiškimas) paduotas praleidus nustatytą skundo (prašymo, pareiškimo) padavimo terminą ir šis terminas neatnaujinamas.

Nagrinėjamu atveju pareiškėjas skundžia VRK 2019 m. rugpjūčio 1 d. priimtą sprendimą, todėl paskutinė diena, kai jis galėjo šį sprendimą apskųsti teismui, buvo 2019 m. rugpjūčio 6 d. Pareiškėjas skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalą (EPP) pateikė 2019 m. rugpjūčio 7 d., t. y. praleidęs Seimo rinkimų įstatymo 21 straipsnio 3 dalyje nustatytą terminą, todėl skundą atsisakoma priimti (ABTĮ 33 str. 2 d. 9 p.).

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 33 straipsnio 2 dalies 9 punktu, teisėjų kolegija

 

nutaria:

 

Atsisakyti priimti pareiškėjo Lietuvos centro partijos skundą dėl Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos 2019 m. rugpjūčio 1 d. sprendimo Nr. Sp-338 panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

Nutartis neskundžiama.

 

 

Teisėjai        Audrius Bakaveckas

 

 

        Stasys Gagys

 

 

        Dalia Višinskienė