Baudž. byla Nr. 1-555/97 Administracinio nusižengimo byla Nr. II–153–888/2017
Teisminio proceso Nr. 4-69-3-01107-2017-1
Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6
(S)

KAUNO APYLINKĖS TEISMAS
N U T A R T I S
2017 m. gegužės 16 d.
Kaunas
Kauno apylinkės teismo teisėja Laima Šeputienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo V. G. skundo priėmimo klausimą,
n u s t a t ė:
Kauno apylinkės teisme 2017 m. gegužės 12 d. buvo gautas pareiškėjo V. G. skundas, kuriuo pareiškėjas prašo panaikinti tris 2017 m. balandžio 5 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresniosios specialistės E. V. nutarimus, kuriais jam skirtos: 225 Eur bauda pagal nusižengimą ROIK: 17065636262, 225 Eur bauda pagal nusižengimą ROIK: 17065636312, 225 Eur bauda pagal nusižengimą ROIK: 17065636361.
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas <…>.
Iš administracinio nusižengimo byloje Nr. II-153-888/2017 esančių duomenų matyti, kad skundžiami Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresniosios specialistės E. V. nutarimai administracinio nusižengimo bylose Nr. 17065636262, Nr. 17065636312, Nr. 17065636361 buvo priimti 2017 m. balandžio 5 d., o administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui išsiųsti 2017 m. balandžio 7 d. (b. l. 5-6). Paskutinė diena skundui dėl minėtų nutarimų paduoti buvo 2017 m. balandžio 27 d. Kaip matyti iš skundo, jis surašytas 2017 m. gegužės 4 d. (b. l. 3-4), tą pačią dieną užregistruotas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje. Taigi akivaizdu, jog V. G. skundas Kauno apylinkės teismui paduotas praleidus nutarimų administracinių nusižengimų bylose apskundimo terminą. Pažymėtina, kad skundą padavęs asmuo V. G. dėl kiekvieno skundžiamo nutarimo turėjo pateikti atskirus skundus, kurių pagrindu būtų užvestos administracinių nusižengimų bylos.
ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte įtvirtinta nuostata, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Kadangi nagrinėjamu atveju nutarimų apskundimo terminas yra pasibaigęs, o V. G. savo skunde neprašo šio termino atnaujinti, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reguliavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, siekiant garantuoti teisinių santykių stabilumą bei apibrėžtumą, V. G. skundą atsisakytina priimti (ANK 626 str. 3 d. 2 p.).
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 punktu, teismas
n u t a r i a :
V. G. skundą dėl 2017 m. balandžio 5 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresniosios specialistės E. V. nutarimų administracinio nusižengimų bylose Nr. 17065636262, Nr. 17065636312, Nr. 17065636361 atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.
Teisėja Laima Šeputienė