Administracinio nusižengimo byla
Nr. II-739-1155/2022
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-01013-2022-2
Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6
(S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMAS
N U T A R T I S
2022 m. rugpjūčio 19 d.
Vilnius
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Eglė Ramanauskienė, susipažinusi su M. Š., asmens kodas (duomenys neskelbtini), skundu dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. liepos 14 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-8034-2022 (ROIK:22166396030),
n u s t a t ė :
Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2022 m. liepos 14 d. nutarimu administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-8034-2022 (toliau – ir Nutarimas) pripažino, kad M. Š. padarė Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 417 straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį nusižengimą ir paskyrė jam 70 Eur baudą, nes jis, 2022 m. vasario 6 d. 20.08 val., (duomenys neskelbtini), vairuodamas transporto priemonę, kurios valst. Nr. (duomenys neskelbtini), sustojo ir stovėjo ant šaligatvio, nesant tokį stovėjimo būdą nurodančių kelio ženklų, ir tokiu būdu pažeidė Kelių eismo taisyklių 150.5 punkto reikalavimus.
M. Š., nesutikdamas su minėtu Nutarimu, 2022 m. rugpjūčio 2 d. pateikė skundą, kuriame nurodė, jog negalėjo gauti informacijos apie nagrinėjimą, nes nurodytu adresu negyvena, prašo „grąžinti skundą į nagrinėjimo stadiją“, nurodo norintis gauti informaciją el. paštu.
Vilniaus miesto apylinkės teismas 2022 m. rugpjūčio 11 d. nutartyje (nutartyje, nurodant jos datą – 2021 m. rugpjūčio 11 d., padaryta akivaizdi rašymo apsirikimo klaida) nustatė M. Š. septynių kalendorinių dienų terminą, skaičiuojamą nuo šios nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, šios nutarties motyvuojamojoje dalyje nurodytiems skundo trūkumams pašalinti; išaiškino, kad jeigu jis pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą nepašalins skundo trūkumų, bus laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.
ANK 626 straipsnio 7 dalyje nurodyta, kad jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs šio kodekso 621 straipsnyje nurodytas asmuo pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumus pašalina, laikoma, kad skundas paduotas šio skundo pateikimo teismui dieną; priešingu atveju laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.
Vilniaus miesto apylinkės teismo 2022 m. rugpjūčio 11 d. nutartis M. Š. buvo išsiųsta jos priėmimo dieną, be kita ko, jo skunde nurodytu el. pašto adresu, todėl teismo nutartyje nustatytas septynių dienų terminas skundo trūkumams pašalinti suėjo 2022 m. rugpjūčio 18 d. M. Š. nepateikė teismui skundo, kuriame būtų pašalinti teismo nutartyje nustatyti trūkumai (nepateikė jokio skundo), todėl teismas laiko, kad M. Š. nepadavė teismui skundo ir grąžina jį M. Š.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalimi,
n u t a r i a :
atsisakyti priimti (laikyti nepaduotu) M. Š. skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. liepos 14 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-8034-2022 (ROIK:22166396030) ir grąžinti šį skundą jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.
Teisėja Eglė Ramanauskienė