Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: nuasmeninta nutartis byloje [I-61-257-2011].doc
Bylos nr.: I-61-257/2011
Bylos rūšis: administracinė byla
Teismas: Ðiauliø apygardos administracinis teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Šiaulių tardymo izoliatorius 191715773 atsakovas
Kategorijos:
Administracinės bylos, kylančios iš ginčų dėl teisės viešojo ar vidaus administravimo srityje
Bylos dėl ikiteisminio tyrimo, bausmių vykdymo ir kardomojo suėmimo institucijų, įstaigų pareigūnų veiksmų ir sprendimų viešojo ar vidaus administravimo srityje

Administracinė byla Nr.I-61-257/2011

Procesinio sprendimo kategorija: 63.3.8; 73

 (S)


ŠIAULIŲ APYGARDOS ADMINISTRACINIS TEISMAS

N U T A R T I S

 

2011 m. sausio 24 d.

Šiauliai

 

Šiaulių apygardos administracinio teismo teisėja Laisvutė Kartanaitė,

susipažinusi su gautu G. K. skundu dėl Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus  nutarimo panaikinimo,

                                                                                                                                                                         

n u s t a t ė :

 

2010 m. gruodžio 30 d. (spaudas ant voko) pareiškėjas G. K. pateikė Šiaulių apygardos administraciniam teismui skundą dėl Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus  2010-10-19 nutarimo Nr. 25/04-759, kuriuo prašo jį panaikinti. Skundas atsisakytinas priimti, nes praleistas skundo padavimo terminas ir pareiškėjas neprašo jo atnaujinti.

Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau - ABTĮ) 32 straipsnio 1 dalis nurodo, kad atitinkamos administracinių ginčų komisijos ar kitos išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucijos sprendimą, priimtą išnagrinėjus administracinį ginčą ne teismo tvarka, administraciniam teismui gali skųsti ginčo šalis, nesutinkanti su administracinių ginčų komisijos ar kitos išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucijos sprendimu. Tokiu atveju į administracinį teismą galima kreiptis per dvidešimt dienų nuo sprendimo gavimo dienos. To paties įstatymo 34 straipsnio 1 dalis numato, kad pareiškėjo prašymu administracinis teismas skundų (prašymų) padavimo terminus gali atnaujinti, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties. Pagal susiklosčiusią teisminę praktiką svarbia priežastimi teismas gali pripažinti tokias aplinkybes, kurios objektyviai trukdė ar sudarė rimtas kliūtis pareiškėjui laiku kreiptis į teismą, nors jis norėjo tai padaryti ir buvo pakankamai atidus.

Pareiškėjas 2011 m. sausio 6 d. Šiaulių apygardos administracinio teismo buvo įpareigotas iki 2011 m. sausio 21 pateikti teismui nutartyje nurodytus reikalavimus atitinkantį skundą. Pareiškėjas buvo įpareigotas pateikti dokumentus, patvirtinančius, jog skundą jis padavė nepraleidus termino. 2011 m. sausio 17 d. G. K. teismui pateikė dar vieną Kalėjimų departamento sprendimą, kuriame antrą kartą buvo išspręstas tas pats klausimas, t.y. klausimas dėl 2010-10-19 Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus nutarimo panaikinimo.

2011 m. sausio 18 d. nutartimi Šiaulių apygardos administracinis teismas įpareigojo Šiaulių tardymo izoliatorių iki 2011 m. sausio 21 d. pateikti teismui informaciją, susijusią su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos 2010 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. 2S-3633 įteikimu pareiškėjui G. K. Šiaulių tardymo izoliatoriuje bei Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus 2010-10-19 nutarimo kopiją.

2011 m. sausio 20 d. (spaudas ant voko) Šiaulių tardymo izoliatorius pateikė teismui medžiagą (duomenis iš Gautų dokumentų registro 11/01 bei Suimtiesiems atsiųstų atsakymų apskaitos žurnalo 8.12-06), kurioje matosi, jog Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos 2010 m. lapkričio 26 d. sprendimas Nr. Nr. 2S-3633 Šiaulių tardymo izoliatoriuje buvo gautas 2010 m. lapkričio 30 d., o pareiškėjui G. K. pasirašytinai įteiktas 2010 m. gruodžio 1 d.

Pareiškėjo skundo padavimo termino pradžia sietina su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos 2010 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. Nr. 2S-3633 gavimo diena, tai yra šiuo atveju su 2010 m. gruodžio 1 d. Vadovaujantis ABTĮ 66 straipsnio 2 dalimi, procesinio termino eiga prasideda kitą dieną po tos kalendorinės datos ar įvykio, kuriais nurodyta jo pradžia. Taigi, procesinio termino eiga prasidėjo 2010 m. gruodžio 2 d. Teismas konstatuoja, kad pareiškėjui, norinčiam apskųsti nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje, kreipimosi į Šiaulių apygardos administracinį teismą paskutinė diena buvo 2010 m. gruodžio 21 d., o kreipėsi tik 2010 m. gruodžio 30 d.  praleidęs terminą skundui paduoti ir jo atnaujinti neprašo. Pareiškėjui neatimta teisė kreiptis iš naujo į teismą, tačiau kartu su skundu turi būti paduotas prašymas dėl praleisto termino skundui paduoti atnaujinimo. Pagal ABTĮ 34 straipsnio 2 dalies nuostatas prašyme atnaujinti terminą nurodomos termino praleidimo priežastys ir pateikiami praleidimo priežastis patvirtinantys įrodymai. Neatnaujinus praleisto termino skundui paduoti, teismas nenagrinėja ir paskirtos administracinės nuobaudos teisėtumo ir pagrįstumo.

Teismas, remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 2 d. 8 p., 106 str.,

 

n u t a r i a :

 

G. K. skundą dėl Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus  2010-10-19 nutarimo Nr. 25/04-759 panaikinimo atsisakyti priimti, nes praleistas skundo padavimo terminas ir pareiškėjas neprašo jo atnaujinti.

Nutarčiai įsiteisėjus, skundą ir prie jo esančius dokumentus grąžinti pareiškėjui.

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per šį teismą, paduodant atskirąjį skundą.

 

Teisėja                                                                                                 Laisvutė Kartanaitė