Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: [2016-03-17][nuasmeninta nutartis byloje][2-74-793-2016].docx
Bylos nr.: 2-74-793/2016
Bylos rūšis: civilinė byla
Teismas: Klaipėdos miesto apylinkės teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija 188710823 atsakovas
"Kryžkelės projektai" 300537220 trečiasis asmuo
Kategorijos:
SU PRIEVOLŲ TEISE SUSIJUSIOS BYLOS
Kitos su prievolių teise susijusios bylos
CIVILINIS PROCESAS
CIVILINIS PROCESAS
CIVILINIS PROCESAS
Bendrosios nuostatos
Bendrosios nuostatos
Ieškinys:
Ieškinys:
Ieškovo atsisakymas nuo ieškinio
Ieškovo atsisakymas nuo ieškinio
Procesas pirmosios instancijos teisme
Procesas pirmosios instancijos teisme
Procesas pirmosios instancijos teisme
Pasirengimas teisminiam civilinės bylos nagrinėjimui:
Pasirengimas nagrinėti bylą teisme parengiamajame teismo posėdyje
Bylos nagrinėjimas teismo posėdyje:
Bylos sustabdymas (bylos sustabdymo pagrindai, terminai, teisiniai padariniai ir bylos nagrinėjimo atnaujinimas):
Fakultatyvus bylos sustabdymas:
Bylos sustabdymas, kai teismas pripažįsta, jog bylą sustabdyti būtina
Bylos nagrinėjimo iš esmės atnaujinimas
Pirmosios instancijos teismo nutartys ir rezoliucijos:
Pirmosios instancijos teismo nutartys ir rezoliucijos:
Pirmosios instancijos teismo nutartys ir rezoliucijos:
Klausimai, kuriuos pirmosios instancijos teismas gali spręsti nutartimi
Klausimai, kuriuos pirmosios instancijos teismas gali spręsti nutartimi
Klausimai, kuriuos pirmosios instancijos teismas gali spręsti nutartimi
Bylos nutraukimas:
Bylos nutraukimas:
Bylos nutraukimas, jeigu ieškovas atsisakė nuo ieškinio ir teismas atsisakymą priėmė
Bylos nutraukimas, jeigu ieškovas atsisakė nuo ieškinio ir teismas atsisakymą priėmė

Civilinė byla Nr. 2-74-793/2016

Proceso Nr. 2-06-3-02671-2013-3

Procesinio sprendimo kategorija:

3.1.14.6.; 3.2.8.4.; 3.2.7.1.

 

(S)

 

KLAIPĖDOS MIESTO APYLINKĖS TEISMAS

N U T A R T I S

2016 m. kovo 15 d.

Klaipėda

 

 

Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Petras Mineikis, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo J. A. patikslintą ieškinį atsakovei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, trečiajam asmeniui UAB ,,Kryžkelės projektai“ dėl protokolo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus,

 

 

n u s t a t ė:

 

teisme nagrinėjama civilinė byla Nr. 2-74-793/2016 pagal ieškovo J. A. patikslintą ieškinį atsakovei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, trečiajam asmeniui UAB ,,Kryžkelės projektai“ dėl protokolo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

2015-03-27 teismo nutartimi civilinė byla Nr. 2-74-793/2016 (buvęs bylos Nr. 2-1008-793/2015) sustabdyta iki Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme bus išnagrinėtas ieškovo J. A. apeliacinis skundas dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2015-02-12 sprendimo administracinėje byloje Nr. (duomenys neskelbtini) ir įsiteisės priimtas atitinkamas procesinis sprendimas.

Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis nustatyta, kad Lietuvos vyriausias administracinis teismas 2015-12-23 nutartimi pareiškėjo J. A. apeliacinį skundą atmetė ir Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2015-02-12 sprendimą paliko nepakeistą. Nutartis įsiteisėjo 2015-12-23. Bylos nagrinėjimas atnaujintinas išnykus jos sustabdymo pagrindams (CPK 167 str.).

2016-03-09 teisme gautas ieškovo pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo, kuriame ieškovas nurodo, kad nebemato tikslo ir prasmės bylinėtis su atsakove, prašo bylą nutraukti. Pareiškime nurodoma, kad bylos nutraukimo pasekmės ieškovui yra žinomos.

Prašymas tenkintinas, civilinė byla nutrauktina.

Bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio (CPK 140 str. 1 d.). Kadangi ieškovo atsisakymas nuo ieškinio neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui, todėl jis priimtinas, byla nutrauktina (CPK 293 str. 1 d. 4 p.). Šalims išaiškintina, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo dalyko tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK            294 str. 2 d.).

Atsižvelgiant į tai, kad ieškovas atsisako ieškinio, jam grąžintina 75 proc. už ieškinį sumokėto žyminio mokesčio (CPK 87 str. 2 d.).

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290 str., 291 str., teismas

 

n u t a r i a:

 

Civilinės bylos Nr. 2-74-793/2016 nagrinėjimą atnaujinti.

 

priimti ieškovo J. A. ieškinio atsisakymą ir civilinę bylą Nr. 2-74-793/2016 pagal ieškovo J. A. patikslintą ieškinį atsakovei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, trečiajam asmeniui UAB ,,Kryžkelės projektai“ dėl protokolo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus, nutraukti.

Grąžinti ieškovui J. A., a. k. (duomenys neskelbtini) 2013-02-12 ir 2014-07-31 mokėjimo nurodymais sumokėto 62,25 Eur (šešiasdešimt du Eur 25 ct) žyminio mokesčio.

Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

 

 

 

Teisėjas                                                                                                                       Petras Mineikis


Paminėta tekste:
  • CPK 167 str. Bylos atnaujinimas
  • CPK 140 str. Ieškinio atsisakymas, atsakovo pripažinimas ieškinio ir šalių taikos sutarties sudarymas
  • CPK 293 str. Bylos nutraukimo pagrindai
  • CPK
  • CPK 87 str. Žyminio mokesčio grąžinimas