Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: nuasmeninta nutartis byloje [ATP-262-316-2011].doc
Bylos nr.: ATP-262-316/2011
Bylos rūšis: administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teismas: Ðiauliø apygardos teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Kategorijos:

Administracinė byla Nr

                                                                                       Administracinė byla Nr. ATP-262-316/2011

                                                        Teisminio proceso Nr. 4-18-3-00233-2011-8

                                                                        Procesinio sprendimo kategorija: 61.2.    

(S)

 

 

                                                                      

ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMAS

 

NUTARTIS

LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU

2011 m. rugsėjo 5 d.

Šiauliai

 

Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Boleslovas Kalainis,

teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs administracinę bylą pagal administracine tvarka nubausto V. K. atskirąjį skundą dėl Joniškio rajono apylinkės teismo 2011 m. liepos 22 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti V. K. apeliacinį skundą,

 

n u s t a t ė :

 

Joniškio rajono apylinkės teismo 2011 m. birželio 14 d. nutarimu V. K. buvo pripažintas kaltu padaręs pažeidimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 174 straipsnyje bei 187 straipsnio 2 dalyje ir, vadovaujantis ATPK 33 straipsniu, nubaustas galutine subendrinta administracine nuobauda – 450 Lt bauda.

Joniškio rajono apylinkės teisme 2011 m. liepos 20 d. buvo gautas V. K. apeliacinis skundas dėl šio teismo 2011 m. birželio 14 d. nutarimo.

Joniškio rajono apylinkės teismas 2011 m. liepos 22 d. nutartimi atsisakė priimti V. K. skundą.

Atskiruoju skundu V. K. prašo panaikinti Joniškio rajono apylinkės teismo 2011 m. liepos 22 d. nutartį.

Skunde V. K. pažymi, kad apylinkės teismo teisėjas skundžiamoje nutartyje neteisingai nurodė, jog terminas skundui paduoti baigėsi 2011 m. liepos 4 d. Teigia, kad 20 dienų apskundimo terminas turi būti skaičiuojamas ne nuo nutarimo priėmimo dienos, o nuo tos dienos, nuo kurios asmuo su šiuo nutarimu supažindinamas. Atkreipia dėmesį, kad teismui priimant skundžiamą sprendimą, jis posėdyje nedalyvavo, be to, teismas atsisakydamas priimti jo skundą, nutartyje nenurodė, kada ir kokiu būdu jam buvo įteiktas 2011 m. birželio 14 d. nutarimas. Anot V. K., šios aplinkybės rodo, kad skundžiama apylinkės teismo nutartis yra nemotyvuota, ji neatitinka įstatymo reikalavimų. Teigia, kad apylinkės teismo 2011 m. birželio 14 d. nutarimą jis gavo tik 2011 m. liepos 14 d.,  atėjęs į kitoje byloje vykusį teismo posėdį. 

Skundas atmetamas.

ATPK 3024 straipsnyje numatyta, jog apeliacinis skundas dėl apylinkės teismo nutarimo (nutarties) administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo dienos. Turintys teisę paduoti apeliacinį skundą asmenys, kurie dėl svarbių priežasčių praleido apeliacinio skundo padavimo terminą, turi teisę prašyti apylinkės teismą atnaujinti praleistą terminą.

Iš administracinio teisės pažeidimo bylos medžiagos matyti, kad Joniškio rajono apylinkės teismas nutarimą, kuriuo V. K. nubaustas už pažeidimus, numatytus ATPK 174 straipsnyje bei 187 straipsnio 2 dalyje, priėmė 2011 m. birželio 14 d. Taigi, vadovaujantis ATPK 3024 straipsniu, paskutinė termino diena apeliaciniam skundui dėl minėto nutarimo paduoti buvo 2011 m. liepos 4 d. Bylos duomenys liudija, kad skundą dėl 2011 m. birželio 14 d. nutarimo V. K. teismui pateikė tik 2011 m. liepos 20 d., t. y. praleidęs įstatymo numatytą nutarimo apskundimo terminą. Net ir tuo atveju, jei V. K., kaip nurodoma atskirajame skunde, 2011 m. birželio 14 d. nutarimo kopiją gavo tik 2011 m. liepos 14 d., skundas dėl šio nutarimo teismui buvo paduotas praleidus jo apskundimo terminą. Pagal ATPK 302 6 straipsnio nuostatas, jeigu apeliacinis skundas paduotas praleidus nustatytą apeliacinio skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti, teismas atsisako priimti apeliacinį skundą. Iš byloje esančių duomenų akivaizdu, kad atnaujinti praleistą terminą V. K. apylinkės teismo neprašė.

Remiantis tuo, kas išdėstyta, daroma išvada, kad apylinkės teismas pagrįstai ir, priešingai, nei nurodoma V. K. skunde, motyvuotai atsisakė priimti pastarojo apeliacinį skundą. Tenkinti V. K. atskirąjį skundą jame nurodytais motyvais ir naikinti skundžiamą nutartį nėra teisinio pagrindo.

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 30212 straipsnio 1 dalies 1 punktu,

 

n u t a r i a :

 

Palikti Joniškio rajono apylinkės teismo 2011 m. liepos 22 d. nutartį nepakeistą ir V. K. atskirojo skundo netenkinti.

Nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną ir yra neskundžiama.

 

 

Teisėjas                                                                                         Boleslovas Kalainis