Administracinio nusižengimo byla Nr. II-478-369/2022
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-00545-2022-1
Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6
(S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMAS
NUTARTIS
2022 m. balandžio 26 d.
Vilnius
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramansukas susipažinęs su L. N., asmens kodas (duomenys neskelbtini) skundu dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. sausio 6 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-160-2022 ir nagrinėdamas jo priėmimo klausimą,
n u s t a t ė:
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. sausio 6 d. nutarimu Nr. SAVAD-13-ANR_N-160-2022 L. N. buvo nubausta už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau –ANK) 417 straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį nusižengimą 60 eurų bauda, o būtent dėl to, kad ji 2021 m. rugpjūčio 18 d. 8.15 val. (duomenys neskelbtini), vairuodama transporto priemonę „Renault“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini), sustojo ir stovėjo ant šaligatvio, nesant tokį stovėjimo būdą nurodantiems kelio ženklams, tokiais veiksmais pažeidė Kelių eismo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950, 150.5 punktą.
Vilniaus miesto apylinkės teisme 2022 m. balandžio 20 d. buvo gautas L. N. skundas dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. sausio 6 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-160-2022, kuriame ji nurodė nesutinkanti su jos atžvilgiu priimtu nutarimu, nes nusižengimo padarymo metu automobilis „Renault Megane Scenic“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini) buvo parduotas kitam asmeniui M. N., o pirkėjas nesutvarkė automobilio registracijos dokumentų.
Skundą atsisakytina priimti.
Pagal ANK 623 straipsnio nuostatas skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo pirmosios instancijos teismo nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau –BPK) 100 straipsnio 2 dalį, dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą, jeigu proceso veiksmas turi būti atliekamas pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą, teisėją ar teisme (šiuo atveju pagal analogiją- nutarimą priėmusioje institucijoje), terminas pasibaigia nustatytu darbo pabaigos metu. Pagal terminų skaičiavimo taisykles terminas nelaikomas praleistu, jeigu jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui (BPK 101 straipsnio 1 dalis).
Iš bylos medžiagos nustatyta, kad nutarimas administracinio nusižengimo byloje L. N. atžvilgiu priimtas 2022 m. sausio 6 d. rašytinio proceso tvarka. Pagal ANK 623 straipsnio nuostatas šiuo atveju nutarimo apskundimo terminas skaičiuotinas nuo jo išsiuntimo dienos. Pagal administracinio nusižengimo bylos duomenis ir atsiliepimo į skundą turinį, nutarimo nuorašas buvo išsiųstas L. N. 2022 m. sausio 6 d. el. (duomenys neskelbtini). Vadovaujantis ANK 623 straipsniu paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2022 m. sausio 26 d. Kaip matyti iš Vilniaus miesto savivaldybės administracijos dokumentų gavimo registracijos spaudo, skundo originalas nutarimą priėmusiai institucijai buvo pateiktas 2022 m. balandžio 11 d., o pats skundas datuotas taip pat 2022 m. balandžio 11 d., t.y, jau praleidus įstatymo nustatytą terminą ir neprašoma jo atnaujinti.
ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas nustato, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Kadangi pareiškėjos L. N. skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo paduotas praleidus nustatytą terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti, skundą atsisakytina priimti.
Išaiškintina pareiškėjai, kad jei skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjos prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ANK 646 str., 648 str.,
n u t a r ė :
atsisakyti priimti pareiškėjos L. N. skundą dėl ne teismo tvarka priimto Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. sausio 6 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-160-2022 ir grąžinti jį pareiškėjai.
Nutartis per septynias kalendorines dienas nuo nutarties nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.
Teisėjas Ovidijus Ramanauskas