Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: nuasmeninta nutartis byloje [N-575-8238-10].doc
Bylos nr.: N-575-8238-10
Bylos rūšis: administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teismas: Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Kategorijos:
Administracinių teisės pažeidimų bylos
Pažeidimai, kuriais kėsinamasi į nuosavybę (ATPK 45-50(8) straipsniai)
ADMINISTRACINIŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ BYLOS
Administracinių teisės pažeidimų bylų procesas
Procesiniai terminai administracinių teisės pažeidimų bylose
ADMINISTRACINIŲ BYLŲ TEISENA
Skundas
Atsisakymas priimti skundą
kai praleistas skundo (prašymo) padavimo terminas

Administracinė byla Nr

Administracinė byla Nr. N575-8238/2010

Procesinio sprendimo kategorija 52.4 (S)

 

 

LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMAS

 

N U T A R T I S

 

2010 m. gruodžio 31 d.

Vilnius

 

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo N. S. prašymą atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2010 m. spalio 28 d. nutarimo S. M. administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo.

 

Teisėjų kolegija

 

n u s t a t ė :                                                          I.

 

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas 2010 m. spalio 28 d. nutarimu S. M. už Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 505 straipsnio 1 dalyje numatyto pažeidimo padarymą skyrė įspėjimą.

Nukentėjusysis N. S. 2010 m. lapkričio 16 d. pateikė apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2010 m. spalio 28 d. nutarimo pakeitimo, kartu prašydamas atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą. Prašymas atnaujinti terminą grindžiamas aplinkybe, jog pareiškėjas laikotarpiu nuo 2010 m. spalio 14 d. iki 2010 m. lapkričio 13 d. buvo išvykęs į Kazachstaną.

 

Teisėjų kolegija

 

k o n s t a t u o j a :                                               II.

 

Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti tenkinamas.

ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.

Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad skundžiamas Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo nutarimas priimtas 2010 m. spalio 28 d., taigi vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena apeliaciniam skundui paduoti buvo 2010 m. lapkričio 8 d. (2010 m. lapkričio 7 d. buvo nedarbo diena; Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 str. 4 d.). Tačiau N. S. apeliacinį skundą teismui pateikė tik 2010 m. lapkričio 16 d. (gavimo registracijos Nr. 02-01-4301), t. y. praleidęs įstatymo numatytą terminą.

Kaip ne kartą yra pažymėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą.

Prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti N. S. grindžia aplinkybe, kad nuo 2010 m. spalio 14 d. iki 2010 m. lapkričio 13 d. buvo išvykęs į Kazachstaną.

Iš byloje esančios medžiagos turinio matyti, kad pats pareiškėjas nedalyvavo teismo posėdyje, kuriame buvo skelbiamas Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2010 m. spalio 28 d. nutarimas (b. l. 63). Skundžiamo nutarimo nuorašas pareiškėjo atstovui advokatui A. G. įteiktas 2010 m. spalio 28 d., tai yra nepraleidus ATPK 288 straipsnyje nustatyto trijų dienų termino. Kaip matyti iš N. S. pateiktos paso kopijos su kelionės datų žymomis, pareiškėjas nuo 2010 m. spalio 14 d. iki 2010 m. lapkričio 13 d. buvo Kazachstane. Atsižvelgus į tai, kad ATPK 293 straipsnyje apsisprendimui skųsti byloje priimtą nutarimą, apeliacinio skundo paruošimui ir pateikimui numatytas dešimties dienų terminas, terminas, per kurį grįžęs iš užsienio N. S. paruošė ir pateikė apeliacinį skundą, laikytinas protingu ir būtinu šiems veiksmams atlikti. Remiantis išdėstytomis aplinkybėmis, konstatuotina, kad terminas apeliaciniam skundui paduoti buvo praleistas dėl svarbių, objektyvių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.

Pateiktas apeliacinis skundas iš esmės atitinka Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 130 straipsnyje nustatytus reikalavimus, jis priimtinas nagrinėti.

Administracinių bylų teisenos įstatymo 135 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad apeliacinės instancijos teismas išsiunčia dalyvaujantiems apeliaciniame procese asmenims apeliacinio skundo ir jo priedų nuorašus, reikalaudamas per keturiolika dienų raštu pateikti apeliacinės instancijos teismui išsamius atsiliepimus į apeliacinį skundą.

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 127 straipsnio 2 dalimi, 128 straipsniu, 134 straipsnio 1 dalimi, 135 straipsnio 2 dalimi, teisėjų kolegija

 

n u t a r i a :

 

N. S. prašymą patenkinti ir atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2010 m. spalio 28 d. nutarimo.

Apeliacinį skundą priimti nagrinėjimui.

Išsiųsti kitiems proceso dalyviams apeliacinio skundo nuorašus ir pasiūlyti per keturiolika dienų pateikti išsamius atsiliepimus į jį.

Nutartis neskundžiama.

 

 

            Teisėjai                                                                                                Antanas Ablingis

 

 

                                                                                                                        Ričardas Piličiauskas

 

 

                                                                                                                        Virgilijus Valančius