Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: nuasmeninta nutartis byloje [II-594-142-2010].doc
Bylos nr.: II-594-142/2010
Bylos rūšis: administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teismas: Vilniaus apygardos administracinis teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Kategorijos:

ATP byla Nr. II-594-142/10

Proc. Nr. 4-61-3-00273-2010-9

Procesinio sprendimo kategorija 63.3.8

(S)

 

N U T A R T I S

 

2010 m. kovo 15 d.

Vilnius

 

             Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Halina Zaikauskaitė, susipažinusi su R. T. K. skundu dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje,

n u s t a t ė:

           teisme 2010-02-19 gautas R. T. K. skundas dėl Utenos apskr. VPK Zarasų r. PK 2009-11-16 nutarimo Nr. N356013/90760.

Skundą atsisakytina priimti.

Administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 1 dalis nustato, kad nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti apskųstas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Pareiškėjo prašymu administracinis teismas skundo padavimo terminą gali atnaujinti, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties (Administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalis, 34 straipsnio 1 dalis). 

R. T. K. skundą dėl Utenos apskr. VPK Zarasų r. PK 2009-11-16 nutarimo Nr. N 356013/90760 Vilniaus apygardos administraciniam teismui pateikė akivaizdžiai praleidęs įstatymo nustatytą skundo padavimo terminą - skundą paštu teismui išsiuntė tik 2010-02-17 (pagal pašto žymą ant voko), kai paskutinė diena, kurią galėjo būti paduodamas skundas, buvo 2009-11-26. Iš pateiktos administracinio teisės pažeidimo bylos medžiagos matyti, kad R. T. K. nutarimo nuorašą gavo jo priėmimo dieną, t. y. 2009-11-16. Nutarime yra paaiškinta nutarimo apskundimo tvarka ir terminai. R. T. K. nepaaiškino, kodėl skundą pateikė praleidęs apskundimo terminą, atnaujinti skundo padavimo terminą neprašo.

Iš kartu su skundu pateiktos medžiagos nustatyta, kad R. T. K. pirmą kartą į teismą dėl Utenos apskr. VPK Zarasų r. PK 2009-11-16 nutarimo Nr. N356013/90760 kreipėsi 2009-12-14, paštu išsiųsdamas skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, tačiau taip pat praleidęs skundo padavimo terminą – minėta, kad paskutinė diena, kai galėjo būti paduodamas skundas, buvo 2009-11-26.

Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 8 punkte yra nustatyta, kad skundą atsisakoma priimti, jeigu praleistas skundo padavimo terminas ir pareiškėjas neprašo jo atnaujinti ar teismas atmeta tokį prašymą. Kadangi skundas paduotas praleidus terminą jam paduoti, o pareiškėjas neprašo jo atnaujinti, skundas nepriimtinas ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

R. T. K. išaiškintina, kad jis turi teisę pateikti teismui prašymą atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, nurodant svarbias termino praleidimo priežastis ir pateikiant praleidimo priežastis patvirtinančius įrodymus. Kartu su prašymu atnaujinti terminą turi būti paduodamas naujas skundas.

Vadovaudamasi Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 2 d. 8 p.,

n u t a r ė :

             atsisakyti priimti R. T. K. skundą dėl Utenos apskr. VPK Zarasų r. PK 2009-11-16 nutarimo Nr. N356013/90760 ir nutarčiai įsiteisėjus skundą su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui. 

Išaiškinti R. T. K., kad jis turi teisę pateikti teismui prašymą atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, nurodant svarbias termino praleidimo priežastis ir pateikiant praleidimo priežastis patvirtinančius įrodymus. Kartu su prašymu atnaujinti terminą turi būti paduodamas naujas skundas.

             Dėl nutarties per 7 dienas nuo nuorašo gavimo dienos gali būti duodamas atskirasis skundas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

             

Teisėja                                                                                           Halina Zaikauskaitė