Administracinio nusižengimo byla Nr. II-646-573/2021
Teisminio proceso Nr. 4-69-3-01262-2021-8
Procesinio sprendimo kategorijos: 21.11.5
(S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMAS
N U T A R T I S
2021 m. birželio 16 d.
Kaunas
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Dainius Ročys nerengdamas teismo posėdžio, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo L. G. skundo priėmimo klausimą administracinio nusižengimo byloje ROIK: 21127783047.
Teismas
n u s t a t ė :
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2021 m. birželio 11 d. gautas pareiškėjo L. G. skundas, adresuotas Kauno apylinkės teismui, kuriuo jis skundžia Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus 2021 m. kovo 9 d. nutarimą administracinio nusižengimo byloje ROIK: 21127783047 ir prašo jį panaikinti, nurodydamas baudą perrašyti kitam asmeniui.
ANK 573 straipsnio 1 dalyje numatyta, jog šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims siunčiami registruotu laišku arba elektroniniu paštu. Šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims gali būti siunčiami elektroniniu paštu tais atvejais, kai asmenys elektroninio pašto adresą nurodė valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti.
ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
ANK 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalis numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai: skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Susipažinus su administracinio nusižengimo byla matyti, kad Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresnysis specialistas administracinio nusižengimo byloje nutarimą Nr. 20-ANR_N-3645-2021 priėmė 2021 m. kovo 9 d., kuris tą pačią dieną buvo išsiųstas pareiškėjui L. G. elektroniniu paštu konteineriai@yahoo.com.
Kaip matyti iš įstatyminio reglamentavimo, praleisto termino atnaujinimo galimybė siejama su svarbiomis priežastimis. Teismų praktikoje nuosekliai laikomasi pozicijos, kad priežastimis, kurių pagrindu gali būti atnaujintas praleistas terminas skundui paduoti, laikytinos tik tos aplinkybės, kurios objektyviai trukdė ar sudarė kliūtis pareiškėjui realizuoti teisę kreiptis į teismą, kuriomis galima pagrįsti visą termino skundui paduoti praleidimo laikotarpį ir kurios yra patvirtintos įrodymais. Taip pat pabrėžtina, kad įstatyme numatytas neilgas terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje skundą nebus ginama.
Nagrinėjamu atveju pareiškėjas neprašo atnaujinti praleisto apskundimo termino. Skundžiamas Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus 2021 m. kovo 9 d. nutarimas 2021 m. kovo 9 d. administracinio nusižengimo byloje buvo išsiųstas elektroniniu paštu, todėl skaičiuojant nutarimo apskundimo terminą, jis baigėsi 2021 m. kovo 29 d.
Esant nustatytoms aplinkybėms daroma išvada, kad pareiškėjas nesilaikė procesinių terminų. Tokių aplinkybių, kurioms esant būtų galima konstatuoti, kad terminas buvo praleistas dėl svarbių nuo pareiškėjo valios nepriklausančių priežasčių, nenustatyta.
Neatnaujinus skundo padavimo termino, klausimai, susiję su skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje teisėtumu ir pagrįstumu, nenagrinėjami.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis,
n u t a r i a:
pareiškėjo L. G. skundą dėl Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus 2021 m. kovo 9 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: 21127783047 atsisakyti priimti ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, atskirąjį skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.
Teisėjas Danius Ročys