Skundas administracinio nusižengimo byloje
Nr. II-215-1034/2022
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-00128-2022-8
Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6
(S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMAS
N U T A R T I S
2022 m. vasario 9 d.
Vilnius
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Keidūnas susipažino su A. V., asmens kodas (duomenys neskelbtini), skundu dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos A. G. 2021 m. gruodžio 16 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 10-ANR_N-26087-2021.
Teismas
nustatė:
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2021 m. gruodžio 16 d. nutarimu administracinio nusižengimo byloje Nr. 10-ANR_N-26087-2021 A. V. pripažintas kaltu padaręs administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 417 straipsnio 7 dalyje, 426 straipsnio 1 dalyje ir jam paskirta 600 Eur dydžio bauda.
Vilniaus miesto apylinkės teisme 2022 m. vasario 8 d. gautas A. V. skundas dėl minėto 2021 m. gruodžio 16 d. nutarimo.
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai: skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Iš skundo medžiagos matyti, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2021 m. gruodžio 16 d. nutarimas administracinio nusižengimo byloje Nr. 10-ANR_N-26087-2021 buvo priimtas 2021 m. gruodžio 16 d. A. V. dalyvaujant, todėl paskutinė diena paduoti skundą buvo 2022 m. sausio 5 d.
Kaip matyti iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus pateiktų dokumentų, A. V. skundas 2022 m. sausio 31 d. gautas registruotu laišku, o pats skundas datuotas 2022 m. sausio 27 d., t. y. daugiau negu tris savaites praleidus skundo padavimo terminą, o skundu nėra prašoma atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti.
Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, skundas dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2021 m. gruodžio 16 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 10-ANR_N-26087-2021 paduotas praleidus ANK nustatytą terminą, neprašoma atnaujinti skundo padavimo termino, todėl jį atsisakytina priimti.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
n u t a r i a :
atsisakyti priimti A. V. skundą dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.
Teisėjas Ramūnas Keidūnas