Administracinio nusižengimo byla Nr. II-489-720/2022
Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00815-2022-2
Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6
(S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMAS
N U T A R T I S
2022 m. liepos 18 d.
Kaunas
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Tatjana Butkienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo A. B. skundo dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – ir Institucija) 2022 m. birželio 13 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 20-ANR_N-10492-2022, ROIK: 22168320525, priėmimo klausimą,
n u s t a t ė :
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2022 m. birželio 27 d. buvo gautas dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus persiųstas A. B. skundas dėl šios Institucijos 2022 m. birželio 13 d. nutarimo, kuriuo A. B. už administracinio nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 431 straipsnio 2 dalyje, padarymą skirta nuobauda – 440,00 eurų dydžio bauda.
Teismas, nustatęs, kad pareiškėjo skundas yra paduotas su trūkumais, 2022 m. liepos 5 d. nutartimi pareiškėjui nustatė 7 kalendorinių dienų terminą nutartyje nurodytiems trūkumams pašalinti, terminą skaičiuojant nuo šios nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.
Skundas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
ANK 573straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad procesinį dokumentą išsiuntus elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, jo įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena.
Nustatyta, kad Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2022 m. liepos 5 d. nutartis dėl skundo trūkumų šalinimo pareiškėjui A. B. tą pačią dieną, tai yra 2022 m. liepos 5 d., buvo išsiųsta pareiškėjo skunde nurodyto jo elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini), ir, vadovaujantis pirmiau minėtomis ANK 573 straipsnio 4 dalies nuostatomis, pareiškėjui buvo įteikta 2022 m. liepos 7 d. Terminas skundo trūkumams baigėsi 2022 m. liepos 14 d.
Pareiškėjas per teismo nustatytą terminą Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2022 m. liepos 5 d. nutartyje nurodytų skundo trūkumų nepašalino.
Vadovaujantis ANK 626 straipsnio 7 dalies nuostatomis, tuo atveju, jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs asmuo pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumų nepašalina, laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.
Esant nurodytoms aplinkybėms, pareiškėjo A. B. skundas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui, tai yra pareiškėjui.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7, 9 dalimis,
n u t a r i a :
pareiškėjo A. B. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2022 m. birželio 13 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 20-ANR_N-10492-2022, ROIK: 22168320525, laikyti nepaduoti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui, tai yra pareiškėjui A. B..
Nutarčiai įsiteisėjus, administracinio nusižengimo bylą ROIK: 22168320525 grąžinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriui.
Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.
Teisėja Tatjana Butkienė