Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: [2025-03-31][nuasmeninta nutartis byloje][1A-258-1036-2025].docx
Bylos nr.: 1A-258-1036/2025
Bylos rūšis: baudžiamoji byla
Teismas: Vilniaus apygardos teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
IKI Lietuva, UAB pareiškėjas
Kategorijos:
Vagystė (BK 178 str.)
Neįsiteisėjusio nuosprendžio ar nutarties apskundimas (BPK 311–319 str.)
BAUDŽIAMOJO PROCESO TEISĖ
BAUDŽIAMOJO PROCESO TEISĖ
Bylos nagrinėjimas apeliacinės instancijos teismo posėdyje (BPK 324 str.)
Nedidelės vertės svetimo turto vagystė (BK 178 str. 5 d.)
Nuosprendžio apskundimo tvarka ir terminai (BPK 313 str.)
Bylų procesas apeliacinės instancijos teisme (BPK VI dalis)
Bylų procesas apeliacinės instancijos teisme (BPK VI dalis)
Bylos parengimas ir jos nagrinėjimas apeliacinės instancijos teismo posėdyje (BPK 323–325 str.)
Apeliacinės bylos nagrinėjimas rašytinio proceso tvarka (BPK 3251 str.)
Nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams (BK XXVIII skyrius)

?

                                         Baudžiamoji byla Nr. 1A-258-1036/2025

                                         Teisminio proceso Nr. 1-01-1-38694-2024-1                   Procesinio sprendimo kategorija 2.4.1.3

 (S)

                                         

                A black and white logo

Description automatically generated

 

VILNIAUS APYGARDOS TEISMAS

 

N U T A R T I S

LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU

 

2025 m. kovo 31 d.

Vilnius

 

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegija, susidedanti iš teisėjų Ugnės Gailiūnienės, Mindaugo Povilansko (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Dariaus Prankos,

susipažinusi su nuteistojo A. B. (A. B.) apeliaciniu skundu dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2025 m. vasario 10 d. nuosprendžio,

 

n u s t a t ė :

 

1.       Vilniaus miesto apylinkės teismo 2025 m. vasario 10 d. nuosprendžiu A. B. pripažintas kaltu padaręs nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – ir BK) 178 straipsnio 5 dalyje, ir jam skirta galutinė 30 (trisdešimties) parų arešto bausmė.

2.       Vilniaus miesto apylinkės teisme 2025 m. kovo 20 d. gautas nuteistojo A. B. apeliacinis skundas dėl minėto pirmosios instancijos teismo nuosprendžio (persiųstas pagal priklausomumą iš Vilniaus regiono apylinkės teismo).

3.       Vilniaus miesto apylinkės teismo 2025 m. kovo 24 d. teisėjo rezoliucija nuteistojo A. B. apeliacinis skundas priimtas ir perduotas nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

 

Nuteistojo A. B. apeliacinis skundas grąžinamas pirmosios instancijos teismui iš naujo spręsti jo priėmimo klausimą.

 

4.       Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – ir BPK) 313 straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad apeliacinis skundas dėl teismo nuosprendžio gali būti paduodamas per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos. Šio straipsnio 4 dalyje numatyta, kad suimtam nuteistajam terminas apeliaciniam skundui paduoti skaičiuojamas nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo jam dienos.

4.       Teisėjų kolegija susipažinusi su baudžiamosios bylos medžiaga bei nuteistojo A. B. apeliaciniu skundu, nustatė, kad apeliacinis skundas paduotas praleidus baudžiamojo proceso įstatyme numatytą terminą. Skundžiamas pirmosios instancijos teismo nuosprendis byloje priimtas 2025 m. vasario 10 d. (1 t., b. l. 162–168), nuteistajam pasirašytinai nuosprendžio nuorašas įteiktas 2025 m. vasario 12 d. (1 t., b. l. 176, 177), todėl jo apskundimo terminas baigėsi 2025 m. kovo 4 d. Ir nors nuteistojo apeliacinis skundas datuotas 2025 m. kovo 1 d., tačiau kaip matyti iš Lietuvos pašto Rudaminos skyriaus antspaudų žymų ant voko (1 t. , b. l. 187), išsiųstas tik 2025 m. kovo 13 d., t. y. pasibaigus apeliacinio skundo padavimo terminui.

5.       BPK 313 straipsnio 7 dalyje numatyta, kad praleidus terminą paduotas apeliacinis skundas grąžinamas apeliantui. Kadangi nuteistasis apeliacinį skundą padavė praleidęs baudžiamojo proceso įstatyme numatytą terminą, toks apeliacinis skundas neatitinka baudžiamojo proceso įstatyme jam keliamų reikalavimų ir atitinkamai negalėjo būti priimtas, todėl grąžinamas pirmosios instancijos teismui iš naujo spręsti jo priėmimo klausimą. 

6.       Papildomai nuteistajam A. B. išaiškinama, kad, vadovaujantis BPK 314 straipsnio 1 dalimi, jis turi teisę kreiptis į nuosprendį priėmusį teismą (analizuojamu atveju – į Vilniaus miesto apylinkės teismą) su prašymu atnaujinti praleistą nuosprendžio apskundimo terminą, nurodant svarbias ir objektyvias šio termino praleidimo priežastis.

 

Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 313 straipsnio 7 dalimi, 440 straipsnio 1, 2 dalimis,

 

n u t a r i a :

 

nuteistojo A. B. (A. B.) apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2025 m. vasario 10 d. nuosprendžio grąžinti pirmosios instancijos teismui iš naujo spręsti jo priėmimo klausimą.

Nutartis neskundžiama.

 

 

Teisėjai                                               Ugnė Gailiūnienė                                                      

 

  Mindaugas Povilanskas

 

 

  Darius Pranka

 

 


Paminėta tekste:
  • BK
  • BPK
  • BPK 313 str. Nuosprendžio apskundimo tvarka ir terminai