Administracinio nusižengimo byla Nr. II-399-563/2022
Teisminio proceso Nr. 4-06-3-00366-2022-4
Procesinio sprendimo kategorija 21.8.3
(S)
KLAIPĖDOS APYLINKĖS TEISMAS
NUTARTIS
2022 m. birželio 15 d.
Klaipėda
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Violeta Olcvikienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi L. V. skundo priėmimo klausimą dėl 2022-05-10 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) ,
n u s t a t ė :
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose 2022-06-10 gautas iš Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato persiųstas L. V. skundas dėl 2022-05-10 nutarimo.
Atsisakytina priimti skundą.
ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Įstatyme numatytas terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje skundą nebus galima. Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti skundą.
Iš teismui pateiktų dokumentų matyti, kad L. V. 2022-05-10 nutarimu už nusižengimo, numatyto ANK 108 straipsnio 1 dalyje, padarymą nubausta paskiriant jai 90 Eur baudą. Iš byloje esančių duomenų nustatyta, kad Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariate L. V. skundas buvo gautas 2022-06-06, t. y. praleidus įstatymo numatytą 20 dienų apskundimo terminą. Skundo pateikimo terminas pasibaigė 2022-05-30. Skunde nėra pateiktas prašymas atnaujinti praleistą terminą.
Esant nurodytoms aplinkybėms, atsisakytina priimti L. V. skundą dėl 2022-05-10 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Pareiškėjai išaiškintina, kad ši nutartis neužkerta kelio pateikti skundą dėl 2022-05-10 nutarimo, bet jame turi būti pateiktas prašymas atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti ir turi būti nurodytos svarbios priežastys, bei pateikti įrodymai dėl kurių šis terminas praleistas. Prie skundo turi būti pridėti rašytiniai įrodymai, patvirtinantys skunde nurodytas aplinkybes.
Teismas, remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
n u t a r i a :
atsisakyti priimti L. V. skundą dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2022-05-10 nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.
Teisėja Violeta Olcvikienė