Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: nuasmeninta nutartis byloje [Iv-3575-160-2010].docx
Bylos nr.: Iv-3575-160/2010
Bylos rūšis: administracinė byla
Teismas: Vilniaus apygardos administracinis teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Kategorijos:

N U T A R T I S

 

N U T A R T I S

 (S)

 

2010 m. rugsėjo 29 d.

Vilnius

 

 

Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkė Zita Smirnovienė, susipažinusi su V. J. skundu,

n u s t a t ė:

 

V. J. 2010-09-22 padavė skundą, kuriuo prašo panaikinti Migracijos departamento prie LR VRM 2010-03-16 sprendimą Nr. (duomenys neskelbtini).

Kartu su skundu pareiškėja pateikė prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti. Paaiškino, kad ginčijamo sprendimo nuorašas jos namų adresu atsiųstas 2010-03-18, tačiau ji tuo metu buvo Gruzijoje, slaugė sunkiai sergančią seserį. Pareiškėja su savo vyru negalėjo susisiekti, todėl apie ginčijamą sprendimą nieko nežinojo ir negalėjo laiku kreiptis į teismą. Apie galimybę panaikinti sprendimą sužinojo tik 2010 m. liepos mėnesį.

Pagal Užsieniečių teisinės padėties 138 str. skundas dėl Migracijos departamento atsisakymo išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje teismui paduodamas per 14 dienų nuo sprendimo įteikimo dienos.

Kadangi pareiškėjai, kaip ji pati paaiškino, nurodytu adresu sprendimas buvo įteiktas 2010-03-18, terminas skundui paduoti baigėsi 2010-04-01. Net jei laikyti, kad su sprendimu ji susipažino 2010 m. liepos mėnesį, tuomet skundui paduoti terminas baigėsi vėliausiai iki 2010-08-14. Tuo tarpu skundas teismui paduotas 2010-09-22, t. y. žymiai praleidus nustatytą 14 dienų terminą.

Pagal ABTĮ 34 str. 1 d. skundo padavimo terminas gali būti atnaujintas, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties.

Pareiškėja prie prašymo nepridėjo jokių įrodymų, patvirtinančių priežastis, dėl kurių buvo praleistas terminas skundui paduoti, o taip pat nenurodė ir jokių priežasčių, kurios galėjo sukliudyti paduoti skundą nustatytu terminu. Nurodytoji priežastis, kad ji buvo išvykusi iki liepos mėn. į Gruziją, nėra patvirtinta įrodymais (kad išvyka buvo, ir kad ji sutrukdė paduoti skundą), o delsimas paduoti skundą laikotarpiu nuo 2010 liepos mėn. yra visiškai nepateisintas. Todėl nenustačius svarbių termino praleidimo priežasčių, pagrindo atnaujinti praliestą terminą nėra.

Pagal ABTĮ 37 str. 2 d. 8 p. skundą atsisakoma priimti, jeigu praleistas skundo padavimo terminas ar teismas atmeta pareiškėjo prašymą terminą atnaujinti. Kadangi pareiškėja praleido terminą  ir prašymas atnaujinti praleistą terminą atmestas, todėl skundą atsisakytina priimti. 

Vadovaujantis Administracinių bylų teisenos įstatymo 105 ir 106 str.,

 

n u t a r ė:

 

 

            V. J. prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti atmesti.

Atsisakyti priimti V. J. skundą dėl Migracijos departamento prie LR VRM 2010-03-16 sprendimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo.

Dėl nutarties per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti paduotas atskirasis skundas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

 

 

Teismo pirmininkė                                                                                                      Zita Smirnovienė