N U T A R T I S
N U T A R T I S
(S)
2010 m. rugsėjo 29 d.
Vilnius
Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkė Zita Smirnovienė,
susipažinusi su V. J. skundu,
V.
J. 2010-09-22 padavė skundą, kuriuo prašo panaikinti Migracijos
departamento prie LR VRM 2010-03-16 sprendimą Nr. (duomenys neskelbtini).
Kartu su
skundu pareiškėja pateikė prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti.
Paaiškino, kad ginčijamo sprendimo nuorašas jos namų adresu atsiųstas
2010-03-18, tačiau ji tuo metu buvo Gruzijoje, slaugė sunkiai sergančią seserį.
Pareiškėja su savo vyru negalėjo susisiekti, todėl apie ginčijamą sprendimą
nieko nežinojo ir negalėjo laiku kreiptis į teismą. Apie galimybę panaikinti
sprendimą sužinojo tik 2010 m. liepos mėnesį.
Pagal
Užsieniečių teisinės padėties 138 str. skundas dėl Migracijos departamento
atsisakymo išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje teismui
paduodamas per 14 dienų nuo sprendimo įteikimo dienos.
Kadangi
pareiškėjai, kaip ji pati paaiškino, nurodytu adresu sprendimas buvo įteiktas
2010-03-18, terminas skundui paduoti baigėsi 2010-04-01. Net jei laikyti, kad
su sprendimu ji susipažino 2010 m. liepos mėnesį, tuomet skundui paduoti
terminas baigėsi vėliausiai iki 2010-08-14. Tuo tarpu skundas teismui paduotas
2010-09-22, t. y. žymiai praleidus nustatytą 14 dienų terminą.
Pagal ABTĮ 34
str. 1 d. skundo padavimo terminas gali būti atnaujintas, jeigu bus pripažinta,
kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties.
Pareiškėja
prie prašymo nepridėjo jokių įrodymų, patvirtinančių priežastis, dėl kurių buvo
praleistas terminas skundui paduoti, o taip pat nenurodė ir jokių priežasčių,
kurios galėjo sukliudyti paduoti skundą nustatytu terminu. Nurodytoji
priežastis, kad ji buvo išvykusi iki liepos mėn. į Gruziją, nėra patvirtinta
įrodymais (kad išvyka buvo, ir kad ji sutrukdė paduoti skundą), o delsimas
paduoti skundą laikotarpiu nuo 2010 liepos mėn. yra visiškai nepateisintas.
Todėl nenustačius svarbių termino praleidimo priežasčių, pagrindo atnaujinti
praliestą terminą nėra.
Pagal ABTĮ 37
str. 2 d. 8 p. skundą atsisakoma priimti, jeigu praleistas skundo padavimo
terminas ar teismas atmeta pareiškėjo prašymą terminą atnaujinti. Kadangi
pareiškėja praleido terminą ir prašymas atnaujinti praleistą terminą atmestas,
todėl skundą atsisakytina priimti.
Vadovaujantis
Administracinių bylų teisenos įstatymo 105 ir 106 str.,
n u t a r ė:
V. J. prašymą
atnaujinti terminą skundui paduoti atmesti.
Atsisakyti priimti V. J. skundą dėl Migracijos departamento prie LR VRM
2010-03-16 sprendimo Nr. (duomenys
neskelbtini) panaikinimo.
Dėl nutarties per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos
gali būti paduotas atskirasis skundas Lietuvos vyriausiajam administraciniam
teismui per Vilniaus apygardos administracinį
teismą.
Teismo pirmininkė Zita
Smirnovienė