Administracinės bylos
Nr. II-362-621/2010
Procesinio sprendimo
kategorija 61.2;73
N U T A R T I S
2010 m. rugsėjo 27 d.
Šiauliai
Šaulių apygardos
administracinio teismo teisėjas Žanas Kubeckas,
rašytinio proceso tvarka
išnagrinėjęs P. Š. skundą dalyje dėl termino skundui
paduoti atnaujinimo,
n u s t a t ė :
Pareiškėjas P. Š. 2010
m. rugsėjo 13 d. kreipėsi į Šiaulių apygardos administracinį teismą su skundu
dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos
apsaugos departamento Šiaulių rajono agentūros vyresniojo valstybinio aplinkos
apsaugos inspektoriaus Vytauto Čirpaus baudos kvitu Nr.*016413 serija C
paskirtos 800 litų baudos panaikinimo ir prašo atnaujinti kreipimosi į teismą
terminą, nes jis praleistas dėl svarbios priežasties – nurodė, kad tik 2010 m.
rugpjūčio 30 d. sužinojo, jog jam negalėjo būti paskirta 800 Lt dydžio bauda ir
tik 2010 m. rugsėjo 6 d. gavo paimto kvito originalo patvirtintą kopiją.
Institucija, paskyrusi administracinę
nuobaudą, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos
apsaugos departamento Šiaulių rajono agentūra 2010 m. rugsėjo 21 d. Šiaulių
apygardos administraciniam teismui pateikė atsiliepimą, kuriame nurodo, jog
Šiaulių rajono agentūra mano, kad P. Š. skundas dėl 2004 m.
liepos 24 d. baudos kvitu Nr.016413 serija C paskirtos baudos panaikinimo yra
nepagrįstas, skiriant administracinę nuobaudą P. Š. įvyko
techninė klaida įrašant ne tą ATPK straipsnio dalį. Šiaulių rajono agentūros
baudų registracijos žurnale ir baudos kvito šaknelėje aiškiai yra nurodyta ATPK
85 str. 2 d. ir skirta P. Š. 800 Lt administracinė
nuobauda. ATPK 85 str. 2 d., 31 str. 1 d. užtraukia minimalią administracinę
baudą 800 Lt, tai įrodo, kad P. Š. buvo nubaustas
teisingai. Šiaulių rajono agentūra nesutinka, kad būtų atnaujintas paskirtos
baudos panaikinimo padavimo terminas ir panaikinta 2004 m. liepos 24 d. P. Š. paskirta baudos kvitu Nr.016413 serija C skirta 800 Lt
bauda.
Prašymas netenkintinas ir terminas
neatnaujintinas.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str.
numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali
būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Šioje byloje
administracinė nuobauda yra paskirta 2004 m. liepos 24 d., skundas teismui
įteiktas 2010 m. rugsėjo 13 d., o paskutinė diena skundui paduoti – 2004 m.
rugsėjo 4 d. Taigi, terminas skundui paduoti yra praleistas.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str.
taip pat nustato, kad jeigu terminas skundui paduoti praleistas dėl svarbių
priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis
teismas. Svarbiomis priežastimis, sprendžiant termino atnaujinimo klausimą, gali
būti pripažintos objektyvios kliūtys, t.y. nepriklausančios nuo proceso šalies
valios aplinkybės, kurios sutrukdė jam laiku įgyvendinti procesines teises ar
atlikti procesinius veiksmus. Administracinių
teismų praktikoje tokiomis aplinkybėmis (svarbiomis skundo teismui padavimo
termino praleidimo priežastimis) pripažįstamos objektyviai egzistavusios ir nuo
pareiškėjo valios nepriklausiusios aplinkybės, tokios kaip pareiškėjo sunki
liga, komandiruotė ar išvykimas į užsienio valstybę (buvimas užsienio
valstybėje), kitų asmenų veikla, ribojanti asmens veiksmų laisvę ir jo valią ir
pan.
Pareiškėjas P. Š. nurodo,
jog priežastis, kodėl buvo praleistas terminas skundui paduoti yra ta, jog tik
2010 m. rugpjūčio 30 d. sužinojo, jog jam negalėjo būti paskirta 800 Lt dydžio
bauda ir tik 2010 m. rugsėjo 6 d. gavo paimto kvito originalo patvirtintą
kopiją. Iš pareiškėjo skunde nurodytų aplinkybių matyti, jog jis 2010 m.
rugpjūčio 30 d. su skundu kreipėsi į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų
tarnybos Šiaulių skyrių dėl 2004 m. liepos 24 d. Lietuvos Respublikos aplinkos
ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių rajono
agentūros vyresniojo valstybinio aplinkos apsaugos inspektoriaus Vytauto
Čirpaus kvito Nr.*016413 serija C šaknelės suklastojimo, t.y. pareiškėjas dar
iki 2010 m. rugpjūčio 30 d. žinojo apie 2004 m. liepos 24 d. administracinės
nuobaudos paskyrimą ir kreipėsi į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų
tarnybos Šiaulių skyrių jau žinodamas skundžiamo 2004 m. liepos 24 d. kvito
turinį. Pareiškėjo nurodyta priežastis yra subjektyvi, todėl negali būti
pripažinta svarbia priežastimi, sutrukdžiusia įgyvendinti procesines teises.
Jokių kitų priežasčių, sąlygojusių pavėluotą skundo padavimą teismui, pareiškėjas
nenurodė.
Pareiškėjas P.
Š. nepateikė neabejotinų įrodymų, kurie patvirtintų, kad jam laiku
įgyvendinti procesines teises ar atlikti procesinius veiksmus sutrukdė kokios
nors objektyvios aplinkybės, kurios teismo galėtų būti pripažintos svarbiomis.
Teismas mano, kad pareiškėjas
skundo padavimo terminą praleido ne dėl svarbių priežasčių, nes įgyvendindamas
savo procesines teises buvo nepakankamai atidus ir rūpestingas, todėl terminas
skundui paduoti neatnaujintinas.
Teismas, remdamasis tuo, kas išdėstyta,
ir vadovaudamasis LR ABTĮ 34 str.,
n u t a r i a :
Atmesti pareiškėjo P. Š. prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti dėl Lietuvos
Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos
departamento Šiaulių rajono agentūros vyresniojo valstybinio aplinkos apsaugos
inspektoriaus Vytauto Čirpaus baudos kvitu Nr.*016413 serija C paskirtos 800
litų baudos panaikinimo ir atsisakyti priimti skundą.
Nutarčiai įsiteisėjus, skundą
ir prie jo esančius dokumentus grąžinti pareiškėjui.
Nutartis per 7 dienas nuo jos
nuorašo gavimo gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam
teismui per šį teismą, paduodant atskirąjį skundą.
Teisėjas Žanas
Kubeckas