Baudž. byla Nr. 1-555/97Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-78-540/2015
Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00685-2015-9
Procesinio sprendimo kategorija: 52.4.
(S)

KAUNO APYLINKĖS TEISMAS
NUTARTIS
2015 m. sausio 29 d.
Kaunas
Kauno apylinkės teismo teisėja Violeta Miceikienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjos A. V. skundo priėmimo klausimą,
n u s t a t ė:
Kauno apylinkės teisme 2015 m. sausio 27 d. buvo gautas pareiškėjos A. V. skundas dėl Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos 2014 m. gruodžio 16 d. nutarimo Nr. 20N-23181997-14 administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 07-14-8893908, kuriuo A. V. už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124¹ str. 4 d., padarymą paskirta 150 Lt bauda.
Administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Skundo dėl 2014 m. gruodžio 16 d. Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos specialistės V. P. priimto nutarimo padavimo terminas suėjo 2015 m. sausio 5 d.
Iš Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos spaudo matyti, kad pareiškėjos A. V. skundas dėl 2014 m. gruodžio 16 d. Kelių policijos valdybos priimto nutarimo institucijoje gautas tik 2015 m. sausio 20 d., tai yra praleidus įstatyme numatytą terminą skundui paduoti. Pažymėtina, jog skundo padavimo termino pradžią įstatymas sieja ne su nutarimo įteikimo pažeidėjui aplinkybe, o su nutarimo priėmimo diena.
Taigi, darytina išvada, jog pareiškėja praleido įstatyme numatytą apskundimo terminą, o taip pat ji nepateikė prašymo atnaujinti praleistą apskundimo terminą kartu su įrodymais, patvirtinančiais, kad terminas buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reglamentavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, jos skundą atsisakytina priimti (Administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p.).
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str., 30215, teismas
n u t a r i a :
pareiškėjos A. V. skundą atsisakyti priimti.
Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą
Teisėja Violeta Miceikienė