Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: [2021-05-20][nuasmeninta nutartis byloje][II-464-1034-2021].docx
Bylos nr.: II-464-1034/2021
Bylos rūšis: administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teismas: Vilniaus miesto apylinkës teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Administracinių bylų nagrinėjimo skyrius institucija/pareigūnas, atlikęs AN tyrimą
Kategorijos:
Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
Ne teismo tvarka priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose apskundimas pirmosios instancijos teismui
Ne teismo tvarka priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose apskundimas pirmosios instancijos teismui
Administraciniai nusižengimai, susiję su transportu ir kelių ūkiu (ANK 370-463 straipsniai)
Administracinių nusižengimų teisena
Administracinių nusižengimų teisena



                 Skundas administracinio nusižengimo byloje 

                 Nr. II-464-1034/2021

                 Teisminio proceso Nr. 4-68-3-01275-2021-1                  

                 Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6

(S)

 

img1 

 

VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMAS

 

N U T A R T I S

 

2021 m. gegužės 20 d.

 Vilnius

 

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Keidūnas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo S. R. skundo dėl ne teismo tvarka priimto Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (toliau ir – Institucija) 2021 m. sausio 21 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-1257-2021, priėmimo klausimą.

 

Teismas

 

n u s t a t ė :

 

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad tokiu atveju, kai skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas, teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą.

Nagrinėjamu atveju iš bylos medžiagos matyti, kad S. R. 2020 m. lapkričio 18 d. administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu bei bylos nagrinėjimo data 2021 m. sausio 21 d. Institucijoje, išsiųstas 2020 m. lapkričio 18 d. paprastu paštu ir el. paštu (duomenys neskelbtini) (b. l. 7-10). Pareiškėjui neatvykus į bylos nagrinėjimą, byla išnagrinėta jam nedalyvaujant ir priimtas skundžiamas 2021 m. sausio 21 d. nutarimas, kuris 2021 m. sausio 21 d. išsiųstas pareiškėjui paprastu paštu ir el. paštu (duomenys neskelbtini) (b. l. 14-17). Taigi, vadovaujantis ANK 623 straipsnio nuostatomis, aptariamo nutarimo apskundimo terminas skaičiuotinas nuo 2021 m. sausio 21 d. ir suėjo 2021 m. vasario 10 d. Atitinkamai pareiškėjo S. R. 2021 m. gegužės 13 d. skundas, kuris Institucijoje gautas 2021 m. gegužės 14 d., paduotas daugiau nei trimis mėnesiais praleidus ANK 623 straipsnyje nustatytą apskundimo terminą. Šiuo atveju sprendžiant skundo priėmimo klausimą nėra reikšminga S. R. nurodoma aplinkybė, kad jis el. paštu nesinaudoja, nes jo el. pašto adresas nurodytas registruose (b. l. 10-11). Be to, iš paties skundo matyti, jog pats pareiškėjas savo el. pašto adresą nurodo kaip (duomenys neskelbtini). Papildomai pažymėtina, kad procesiniai dokumentai S. R. taip pat siųsti ir jo gyvenamosios vietos adresu (duomenys neskelbtini).

Pažymėtina, kad S. R. skunde nėra išdėstytas prašymas atnaujinti praleistą apskundimo terminą, nenurodytos termino praleidimo priežastys ir jas pagrindžiantys įrodymai, kuriuos teismas galėtų vertinti ir spręsti, kad skundo padavimo termino praleidimo priežastys yra svarbios. Taigi, atsižvelgiant į tai, kad pareiškėjo S. R. skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo paduotas praleidus nustatytą terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti, skundą atsisakytina priimti. Kartu pareiškėjui išaiškintina, kad tuo atveju, jeigu skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 646 straipsniu,

 

n u t a r i a :

 

Atsisakyti priimti pareiškėjo S. R. skundą dėl ne teismo tvarka priimto Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (toliau ir – Institucija) 2021 m. sausio 21 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-1257-2021 ir grąžinti jį pareiškėjui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos (ANK 626 straipsnio 5 dalis) gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

 

 

Teisėjas                                                              Ramūnas Keidūnas