Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: [2022-03-15][nuasmeninta nutartis byloje][II-26-913-2022].docx
Bylos nr.: II-26-913/2022
Bylos rūšis: administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teismas: Utenos apylinkës teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius 290218260 institucija/pareigūnas, priėmęs nutarimą ATP/AN byloje
Kategorijos:
Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
Ne teismo tvarka priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose apskundimas pirmosios instancijos teismui
Administraciniai nusižengimai, susiję su valdymo tvarka (ANK 497-555 straipsniai)
Administracinių nusižengimų teisena



Administracinė byla Nr. II-26-913/2022

Teisminio proceso Nr. 4-14-3-00003-2022-1

 Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6

 (S)

 

HERBAS 

 

UTENOS APYLINKĖS TEISMAS

 

N U T A R T I S

  2022 m. kovo 14 d.

                                                Anykščiai

 

Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų teisėja Jolanta Gasparavičienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi A. G. pateikto prašymo dėl A. M., Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus viršininko, priimto nutarimo įvertinimo (ROIK: (duomenys neskelbtini)) priėmimo klausimą,

 

n u s t a t ė :

 

Utenos apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmams 2022-02-21 persiuntė pareiškėjo A. G. 2022-02-15 prašymą dėl A. M., Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus viršininko, priimto nutarimo įvertinimo.

Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų 2022 m. vasario 23 d. nutartimi konstatuota, kad A. G. skundas neatitinka ANK 624 straipsnyje nustatytų tokio dokumento turiniui ir formai keliamų reikalavimų. Minėta nutartimi pareiškėjui buvo nustatytas 10 kalendorinių dienų terminas skundo trūkumams pašalinti, terminą skaičiuojant nuo šios nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo dienos, t. y. nuo 2022 m. vasario 23 d. (šis terminas pasibaigė 2022 m. kovo 7 d.), pašalinti nutartyje nurodytus prašymo (skundo) trūkumus, t. y. pateikti tinkamai pasirašytą skundą, pateiktame skunde konkrečiai įvardinti skundžiamą nutarimą ir aiškiai suformuluoti dėl jo reikalavimą teismui (ko prašo), taip pat nurodyti nesutikimo su skundžiamu nutarimu argumentus, ir kt.

 

Skundas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

 

Pagal ANK 626 straipsnio 6 dalį, jeigu skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų ir dėl to neįmanoma suprasti, koks nutarimas skundžiamas ar kokiomis aplinkybėmis grindžiamas skundas, teismas priima nutartį ir nustato pakankamą, tačiau ne trumpesnį kaip septynių kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, terminą šiems trūkumams pašalinti. Tuo atveju, jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs asmuo pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumus pašalina, laikoma, kad skundas paduotas šio skundo pateikimo teismui dieną. Priešingu atveju laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui (ANK 626 straipsnio 7 dalis).

Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų 2022 m. vasario 23 d. nutartis A. G. išsiųsta 2022 m. vasario 23 d., ir yra asmeniškai įteikta 2022 m. vasario 26 d. Per teismo nustatytą terminą A. G. 2022 m. vasario 23 d. nutartyje nurodytų trūkumų nepašalino, todėl skundas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

 

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalimi,

 

n u t a r i a :

 

pareiškėjo A. G. prašymą (skundą) laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties nuorašo išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmus.

 

Teisėja                                                                                     Jolanta Gasparavičienė