Civilinė byla Nr. B2-73-372/2023
Teisminio proceso Nr. 2-58-3-00132-2021-9
Procesinio sprendimo kategorijos: 3.2.3.2.;
3.2.6.1.; 3.4.3.14.
(S)
ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMAS
S P R E N D I M A S
LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU
2023 m. balandžio 6 d.
Šiauliai
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Birutė Simonaitienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „KP Logistic“ nemokumo administratorės prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos,
n u s t a t ė :
1. Šiaulių apygardos teismo 2021 m. spalio 28 d. nutartimi uždarajai akcinei bendrovei (toliau – UAB) „KP Logistic“ iškelta bankroto byla, nemokumo administratore paskirta UAB „VBCC. Šiaulių apygardos teismo 2022 m. gegužės 17 d. nutartimi nutarta likviduoti įmonę dėl bankroto.
2. Teisme buvo gautas nemokumo administratorės prašymas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Administratorė nurodė, kad 2023 m. kovo 23 d. BUAB „KP Logistic“ kreditoriams buvo sumokėta galutinėje bankroto ataskaitoje nurodyta 7389,58 Eur suma, 2023 m. kovo 24 d. buvo išmokėtas 1847,40 Eur dydžio kintamasis atlygis nemokumo administratorei už bankroto proceso administravimą. Visas BUAB „KP Logistic“ turtas buvo parduotas. 2023 m. kovo 21 d. iš Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijos buvo gauta pažyma Nr. AD5-5035, kurioje nurodyta, jog duomenų, kad BUAB „KP Logistic“ paliko sukauptas atliekas ar užterštą gruntą nėra.
3. Nemokumo administratorė prašo: 1) patvirtinti patikslintus BUAB „KP Logistic“ kreditorių reikalavimus, sumažinant juos 7389,58 Eur sumą, išmokėta kreditoriams pagal galutinę bankroto ataskaitą; 2) priimti sprendimą dėl BUAB „KP Logistic“ pabaigos.
4. Apie teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį buvo paskelbta specialioje interneto svetainėje (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 133 straipsnio 3 dalis). Prieštaravimų dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka negauta, todėl byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka.
Teismas
k o n s t a t u o j a :
Prašymas tenkintinas
5. Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo (toliau – JANĮ) 100 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad sprendimą dėl juridinio asmens pabaigos priima teismas. Nemokumo administratorius ne vėliau kaip per 30 dienų nuo galutinės bankroto ataskaitos patvirtinimo dienos kreipiasi į teismą su prašymu priimti sprendimą dėl juridinio asmens pabaigos (JANĮ 100 straipsnio 2 dalis). Prie šio straipsnio 2 dalyje nurodyto prašymo pridedama: 1) įrodymai, kad atsiskaityta su kreditoriais pagal galutinėje bankroto ataskaitoje nurodytas sumas kreditorių reikalavimams tenkinti; 2) neparduoto turto nurašymo, likvidavimo arba perdavimo aktai; 3) institucijos, vykdančios aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, pažyma dėl atliekų, užteršto dirvožemio ir grunto sutvarkymo; 4) juridinio asmens likvidavimo pradžios ir pabaigos finansinių ataskaitų rinkiniai (JANĮ 100 straipsnio 3 dalis). Teismas ne vėliau kaip per 14 dienų nuo prašymo priimti sprendimą dėl juridinio asmens pabaigos gavimo dienos priima sprendimą dėl juridinio asmens pabaigos, išskyrus Reglamento (ES) 2015/848 48 straipsnio 2 dalyje nurodytą atvejį (JANĮ 100 straipsnio 4 dalis).
6. Teismui pateikta 2023 m. kovo 6 d. galutinė BUAB „KP Logistic“ bankroto ataskaita, kuri patvirtinta Šiaulių apygardos teismo 2023 m. kovo 22 d. nutartimi. Administratorė nurodė, kad 2023 m. kovo 23 d. BUAB „KP Logistic“ kreditoriams buvo sumokėta galutinėje bankroto ataskaitoje nurodyta 7389,58 Eur suma, 2023 m. kovo 24 d. buvo išmokėtas 1847,40 Eur dydžio kintamasis atlygis nemokumo administratorei už bankroto proceso administravimą. Visas BUAB „KP Logistic“ turtas buvo parduotas. 2023 m. kovo 21 d. iš Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijos buvo gauta pažyma Nr. AD5-5035, kurioje nurodyta, jog duomenų, kad BUAB „KP Logistic“ paliko sukauptas atliekas ar užterštą gruntą nėra.
7. Teismui pateiktas likvidavimo pradžios (2022-05-26) ir likvidavimo pabaigos (2023-03-24) balansai, 2022-05-26 ir 2023-03-24 peno (nuostolių) ataskaitos. Iš teismui pateiktos 2023 m. kovo 21 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijos pažymos matyti, kad UAB „KP Logistic“ už aplinkos teršimą bausta nebuvo, duomenų, kad paliko sukauptas atliekas ar užterštą gruntą, nėra, kitų neįvykdytų aplinkosauginių įsipareigojimų neturi. Lietuvos teismų informacinėje sistemoje LITEKO nėra duomenų apie teisminius ginčus, kuriuose šiuo metu dalyvautų BUAB „KP Logistic“.
8. Rašytinė bylos medžiaga patvirtina, kad visi įstatyme būtinieji bankroto proceso darbai atlikti ir bankroto procedūros baigtos tinkamai, išnaudotos visos galimybės patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus. Kreditoriai iki šios dienos nėra pateikę teismui jokių argumentų ar įrodymų, jog bankroto procedūra negali būti baigiama ir yra aplinkybių, dėl kurių ji turėtų būti tęsiama.
9. Teismas konstatuoja, kad bylos duomenys rodo, jog įstatyme numatytos ir būtinos procedūros pagal JANĮ yra visiškai baigtos. Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, JANĮ nuostatas, priimtinas sprendimas dėl BUAB „KP Logistic“ pabaigos.
10. JANĮ 100 straipsnio 5 dalyje įtvirtinta, kad pranešimams apie juridinio asmens pabaigą mutatis mutandis taikomos šio įstatymo 27 straipsnio nuostatos. Nemokumo administratorius ne vėliau kaip per 14 dienų nuo teismo sprendimo dėl juridinio asmens pabaigos įsiteisėjimo dienos kreipiasi į Juridinių asmenų registro tvarkytoją jo veiklą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka dėl juridinio asmens išregistravimo (JANĮ 101 straipsnis).
11. JANĮ 41 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad kreditoriai savo reikalavimus ir jų pagrindimo dokumentus per 30 dienų nuo teismo nutarties iškelti nemokumo bylą paskelbimo priežiūros institucijos interneto svetainėje dienos pateikia paskirtam nemokumo administratoriui, taip pat nurodo, kaip yra užtikrintas šių reikalavimų įvykdymas. Nemokumo administratorius patikrina kreditoriaus reikalavimo teisės pagrindimo dokumentus ir ne vėliau kaip per 30 dienų nuo reikalavimų pateikimo termino pabaigos perduoda kreditorių reikalavimus tvirtinti teismui ir prideda savo nuomonę dėl kreditorių reikalavimų pagrįstumo. Vadovaujantis JANĮ 42 straipsnio 1 dalimi, kreditorių reikalavimus tvirtina teismas.
12. Nemokumo administratorė prašo teismo patvirtinti patikslintus BUAB „KP Logistic“ kreditorių reikalavimus, sumažinant juos 7389,58 Eur sumą, išmokėta kreditoriams pagal galutinę bankroto ataskaitą. Teismas sprendžia, kad prašymas atitinka minėtas teisės akto nuostatas, ginčo dėl kreditorių finansinių reikalavimų nėra, pateiktas prašymas yra pagrįstas, teisėtas, todėl tenkintinas.
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo 42 straipsniu, 100 straipsniu, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 270 straipsniais, teismas
n u s p r e n d ž i a :
pripažinti bankrutavusios UAB „KP Logistic“ (į. k. 300646223, adresas: (duomenys neskelbtini) veiklą pasibaigusia.
Patvirtinti patikslintus BUAB „KP Logistic“ kreditorių reikalavimus, sumažinant juos 7389,58 Eur sumą, išmokėta kreditoriams pagal galutinę bankroto ataskaitą:
Pirmos eilės kreditorių reikalavimai sudaro 0,70 Eur:
Eil. Nr. | Pavadinimas | Adresas | Skola, EUR | Baudos, delspinigiai, EUR | Iš viso, EUR |
1. | VSDFV Klaipėdos sk. | (duomenys neskelbtini) | | 0,70 | 0,70 |
| | Iš viso: | | 0,70 | 0,70 |
Antros eilės kreditorių reikalavimai sudaro 47020,07 Eur:
Eil. Nr. | Kreditoriaus pavadinimas | Kodas, adresas | Skola EUR | Baudos, Delspinigiai, Eur | Iš viso, EUR |
1. | Valstybinė mokesčių inspekcija prie FM | 188659752 | 8645,31 | 15,36 | 8660,67 |
2. | Turbotrucks Ieper NV | (duomenys neskelbtini) | 8345,60 | | 8345,60 |
3. | V. K. transporto įmonė | 172767840 | 26536,14 | | 26536,14 |
4. | UAB „EBV Finance“ | 303150257 | 53,78 | | 53,78 |
5. | Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrius | 188677437 | 3423,88 | | 3423,88 |
| | Iš viso: | 47004,71 | 15,36 | 47020,07 |
Sprendimo patvirtintą kopiją ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo jo priėmimo dienos išsiųsti nemokumo administratorei ir Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.
Įpareigoti nemokumo administratorę per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą.
Sprendimui įsiteisėjus, ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo jo įsiteisėjimo dienos, jo kopiją išsiųsti Juridinių asmenų registro tvarkytojui, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.
Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.
Teisėja Birutė Simonaitienė