Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: nuasmeninta nutartis byloje [N-62-6263-08].doc
Bylos nr.: N-62-6263-08
Bylos rūšis: administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teismas: Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Valstybinė lošimų priežiūros komisija 188772052 institucija/pareigūnas, surašęs ATP protokolą
Kategorijos:
Administracinių teisės pažeidimų bylos
Pažeidimai prekybos, finansų, apskaitos ir statistikos srityje (ATPK 163-173(21) straipsniai)
ADMINISTRACINIŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ BYLOS
Pažeidimai prekybos, finansų, apskaitos ir statistikos srityje (ATPK 163-17321 str.):
Azartinių lošimų organizavimo tvarkos arba lošimo reglamento pažeidimas (ATPK 17318 str.)
Administracinių teisės pažeidimų bylų procesas
Nutarimas administracinių teisės pažeidimų bylose
Procesiniai terminai administracinių teisės pažeidimų bylose
Aplinkybės, darančios administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną negalimą

Apeliacinės instancijos teismo

                                                          Administracinė byla Nr. N-62-6263/2008

Procesinio sprendimo kategorija 52.4

(S)

 

 

LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMAS

 

N U T A R T I S

 

2008 m. gruodžio 31 d.

Vilnius

 

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Ričardo Piličiausko (kolegijos pirmininkas) ir Virgilijaus Valančiaus, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Valstybinės lošimų priežiūros komisijos prašymą atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Kauno miesto apylinkės teismo 2008 m. spalio 30 d. nutarimo M. P. administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo.

 

Teisėjų kolegija

 

n u s t a t ė :

 

I.

 

Valstybinė lošimų priežiūros komisija (toliau – ir Institucija) 2008 m. rugsėjo 8 d. surašė M. P. administracinio teisės pažeidimo protokolą už tai, kad jis pažeidė Azartinių lošimų įstatymo 10 straipsnio 9 dalyje numatytus reikalavimus. Savo veiksmais M. P. padarė pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 17318 straipsnio 1 dalyje.

 

II.

 

Kauno miesto apylinkės teismas 2008 m. spalio 30 d. nutarimu administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną M. P. atžvilgiu nutraukė, nesant jo veikoje teisės pažeidimo sudėties.

 

III.

 

Valstybinė lošimų priežiūros komisija 2008 m. lapkričio 19 d. (pagal pašto spaudą ant voko) pateikė apeliacinį skundą dėl Kauno miesto apylinkės teismo 2008 m. spalio 30 d. nutarimo panaikinimo kartu su prašymu atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą. Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti grindžiamas pavėluotu nutarimo nuorašo gavimu.

 

Teisėjų kolegija

 

k o n s t a t u o j a :

 

IV.

 

Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti tenkintinas.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.

Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad skundžiamas Kauno miesto apylinkės teismo nutarimas priimtas 2008 m. spalio 30 d., taigi vadovaujantis ATPK 293 straipsniu bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau- ir ABTĮ) 66 straipsnio 4 dalį, paskutinė termino diena apeliaciniam skundui paduoti buvo 2008 m. lapkričio 10 d., tačiau Institucija apeliacinį skundą teismui pateikė tik 2008 m. lapkričio 19 d. (pagal pašto spaudą ant voko), t.y. praleidusi įstatymo numatytą terminą.

Kaip ne kartą yra pažymėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą.

                            Prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti Institucija grindžia skundžiamo akto nuorašo pavėluotu gavimu. Teigia, kad nutarimo nuorašą gavo tik 2008 m. lapkričio 13 d.

                            Byloje yra duomenys, kad Institucijos atstovas nedalyvavo paskelbiant nutarimą (b.l. 50-51). Byloje yra teismo lydraštis (b.l. 53), iš kurio matyti, kad nutarimo nuorašas Institucijai išsiųstas paskutinę termino apeliaciniam skundui paduoti dieną, 2008 m. lapkričio 10 d., t.y. praleidus ATPK 288 straipsnyje nustatytą trijų dienų terminą. Kaip matyti iš Institucijos registracijos spaudo ant teismo lydraščio, nutarimą Institucija gavo tik 2008 m. lapkričio 13 d., t.y. pasibaigus terminui apeliaciniam skundui paduoti. Gavusi nutarimo nuorašą Institucija operatyviai paruošė ir pateikė teismui apeliacinį skundą. Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, konstatuotina, kad terminas apeliaciniam skundui paduoti buvo praleistas dėl svarbių, objektyvių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.

                            Pateiktas apeliacinis skundas iš esmės atitinka ABTĮ 130 straipsnyje nustatytus reikalavimus, jis priimtinas nagrinėti.

Administracinių bylų teisenos įstatymo 135 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad apeliacinės instancijos teismas išsiunčia dalyvaujantiems apeliaciniame procese asmenims apeliacinio skundo ir jo priedų nuorašus, reikalaudamas per keturiolika dienų raštu pateikti apeliacinės instancijos teismui išsamius atsiliepimus į apeliacinį skundą.

                            Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 34 straipsnio 1 ir 4 dalimis, 135 straipsnio 2 dalimi, teisėjų kolegija

 

n u t a r i a :

 

Valstybinės lošimų priežiūros komisijos prašymą patenkinti ir atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Kauno miesto apylinkės teismo 2008 m. spalio 30 d. nutarimo.

Apeliacinį skundą priimti nagrinėjimui.

Išsiųsti kitiems proceso dalyviams apeliacinio skundo nuorašus ir pasiūlyti per keturiolika dienų pateikti išsamius atsiliepimus į jį.

Nutartis neskundžiama.

 

 

Teisėjai                                                                                                                                                  Antanas Ablingis

 

 

                                                                                                                                                                Ričardas Piličiauskas

 

 

      Virgilijus Valančius