Vieša sprendimų paieška



Pavadinimas: [2019-03-08][nuasmeninta nutartis byloje][II-116-240-2019].docx
Bylos nr.: II-116-240/2019
Bylos rūšis: administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teismas: Kauno apylinkës teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Kauno apskrities VPK 191008196 institucija/pareigūnas, priėmęs nutarimą ATP/AN byloje
Kategorijos:
Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka (ANK 622 str.)
Ne teismo tvarka priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose apskundimas pirmosios instancijos teismui
Administraciniai nusižengimai, susiję su viešąja tvarka (ANK 481-496 straipsniai)
Administracinių nusižengimų teisena



Administracinių nusižengimų byla Nr. II-116-240/2019

Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00292-2019-7

Procesinio sprendimo kategorija: 21.8.2;

 (S)

 

HERBAS 

 

KAUNO APYLINKĖS TEISMAS

 

N U T A R T I S

 

2019 m. kovo 8 d.

Kaunas

 

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Bronislovas Liatukas, rašytinio proceso tvarka, spręsdamas pareiškėjos E. P. prašymą dėl praleisto termino skundui paduoti atnaujinimo ir skundo priėmimo,

 

n u s t a t ė:

 

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2019 m. vasario 14 d. gautas pareiškėjos E. P. prašymas dėl administracinio nusižengimo byloje Nr. 20-ANR_N-20528-2018 praleisto termino skundui paduoti atnaujinimo, kuriuo prašoma atnaujinti terminą skundui paduoti bei priimti pareiškėjos skundą. Prašyme nurodoma, kad Kauno apskrities VPK Patrulių rinktinės 1-osios kuopos 1-ojo būrio vyriausiojo patrulio R. L. 2018 m. rugsėjo 16 d. nutarimu ji buvo nubausta už administracinio nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 488 straipsnio 2 dalį, padarymą. Nepraleidusi ANK nustatyto 20 dienų nutarimo apskundimo termino ji 2018 m. spalio 8 d. pateikė skundą Kauno apylinkės teismui. Kauno apylinkės teismas 2018 m. spalio 18 d. nutartimi E. P. skundą perdavė Kauno apskrities VPK Patrulių rinktinei ANK 622 ir 625 straipsniuose numatytiems klausimams spręsti. 2018 m. lapkričio 15 d. pareiškėjai buvo išsiųstas Kauno miesto Centro policijos komisariato pranešimas, kuriame nurodyta, jog pareiškėja praleido skundo padavimo terminą. Šį pranešimą ji gavo tik 2019 m. sausio 10 d., kai jį jai atnešė kaimynas. Prašyme pareiškėja nurodo, kad institucijos pareigūnas klaidingai pritaikė ANK 623 straipsnio nuostatas, teigdamas, kad skundas paduotas praleidus 20 dienų apskundimo terminą. Nutarimas administracinio nusižengimo byloje buvo priimtas 2018 m. rugsėjo 16 d., jo paskutinė apskundimo diena buvo 2018 m. spalio 8 d., būtent šią dieną ji ir pateikė skundą išsiuntimui pašte.

Prašymas atmestinas, skundas perduotinas nutarimą administracinio nusižengimo byloje priėmusiai institucijai.

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Kadangi skundžiamas nutarimas priimtas 2018 m. rugsėjo 16 d., 20 kalendorinių dienų terminas suėjo 2018 m. spalio 6 d., ši diena buvo šeštadienis, todėl laikytina, kad paskutinė diena skundui dėl skundžiamo nutarimo paduoti buvo 2018 m. spalio 8 d. 24.00 val. Iš pareiškėjos pateiktų duomenų bei paaiškinimų matyti, kad jos skundas pateiktas nepraleidus ANK 623 straipsnyje numatyto 20 dienų termino, t. y. išsiųstas 2018 m. spalio 8 d., taigi skundą ji pateikė nepraleidusi nutarimo apskundimo termino.

Pareiškėja taip pat prašo priimti jos teikiamą skundą. ANK 622 straipsnio 2 dalyje nurodoma, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas per šį nutarimą priėmusią instituciją. Šiai institucijai turi būti pateikta tiek skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopijų (nuorašų), kad po vieną būtų galima įteikti kitiems šio kodekso 621 straipsnyje nurodytiems asmenims ir nutarimą ne teismo tvarka priėmusiai institucijai, išskyrus atvejus, kai pagal šio kodekso 573 straipsnio 4 dalį šiems asmenims procesiniai dokumentai įteikiami elektroninių ryšių priemonėmis. Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduodamas elektroninių ryšių priemonėmis. Institucija per penkias darbo dienas, jeigu įstatymuose nenustatytas kitas terminas, skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje kartu su byla persiunčia atitinkamam apylinkės teismui. Be to, ANK 625 straipsnyje nurodoma, kad nutarimą administracinio nusižengimo byloje ne teismo tvarka priėmusi institucija, nepažeisdama šio kodekso 622 straipsnio 2 dalyje nustatyto termino, gali visiškai ar iš dalies sutikti su skundu dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, panaikinti skundžiamą nutarimą ir, netaikydama šio kodekso 616 straipsnyje nurodytų procedūrų, priimti naują nutarimą išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje. Institucijai priėmus naują nutarimą išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje, šio kodekso 623 straipsnyje nustatytas terminas skaičiuojamas nuo naujo nutarimo priėmimo dienos. Apskundus naują nutarimą išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje, jį priėmusi institucija negali priimti kito naujo nutarimo ir privalo šio kodekso 622 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje kartu su byla pasiųsti apylinkės teismui.

Atsižvelgiant į tas aplinkybes, kad administracinėn atsakomybėn patraukta E. P. skundą nutarimą priėmusiai institucijai pateikė nepraleidusi jo padavimo termino, tačiau šiuo atveju nebuvo sudaryta įstatymo numatyta galimybė nutarimą priėmusiai institucijai įvertinti skundo argumentus ir peržiūrėti priimtą nutarimą, pareiškėjos prašymas atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti ir priimti jos skundą atmestinas, pareiškėjos E. P. skundas perduotinas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Centro PK Veiklos skyriui ANK 622 ir 625 straipsniuose numatytiems klausimams spręsti.

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsniu, 625 straipsniu,

 

n u t a r i a:

 

E. P. skundą laikyti paduotu nepraleidus nutarimo apskundimo termino ir skundą perduoti Kauno apskrities VPK Kauno miesto Centro PK Veiklos skyriui ANK 622 ir 625 straipsniuose numatytiems klausimams spręsti.

Apie skundo perdavimą Kauno apskrities VPK Kauno miesto Centro PK Veiklos skyriui informuoti pareiškėją E. P..

Nutartis neskundžiama.

 

 

Teisėjas                                                   Bronislovas Liatukas