Vieša sprendimų paieškaPavadinimas: nuasmeninta nutartis byloje [3K-3-404-2011].doc
Bylos nr.: 3K-7-404/2011
Bylos rūšis: civilinė byla
Teismas: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Raktiniai žodžiai:
Teisiniai terminai:
Šalys:
Vardas/Pavardė/Pavadinimas Kodas Byloje kaip
Kategorijos:

Kasacinės instancijos teismo pranešėjas

                                                                     Civilinė byla Nr. 3K-3-404/2011 

                                                                     Teisminio proceso Nr.: 2-55-3-04002-2010-4                                                                          Procesinio sprendimo kategorijos:

                                                                               (S)

                                                                

 

LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMAS

 

N U T A R T I S

LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU

 

2011 m. spalio 27 d.

Vilnius             

 

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Egidijaus Baranausko, Birutės Janavičiūtės ir Sigitos Rudėnaitės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja),

rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Izraelio bendrovės eVigilo Ltd kasacinį skundą dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. gegužės 9 d. nutarties peržiūrėjimo civilinėje byloje civilinėje byloje pagal ieškovo Izraelio bendrovės eVigilo Ltd ieškinį atsakovui Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, tretieji asmenys be savarankiškų reikalavimų ieškovo pusėje uždaroji akcinė bendrovė „ERP“, uždaroji akcinė bendrovė „Inta“, tretieji asmenys be savarankiškų reikalavimų atsakovo pusėje uždaroji akcinė bendrovė „NT Service“ ir uždaroji akcinė bendrovė „HNIT-Baltic“, dėl viešojo pirkimo nutraukimo.

 

Teisėjų kolegija

 

n u s t a t ė :

 

Nagrinėjamoje byloje kasaciniu skundu ieškovas prašo panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2011 m. vasario 23 d. nutartį, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. gegužės 9 d. nutartį ir bylą perduoti nagrinėti pirmosios instancijos teismui iš naujo. Kasacinis skundas grindžiamas tuo, kad teismai nepagrįstai apribojo ieškovo teisę kreiptis į teismą, konstatuodami, jog ieškovas neturi teisės savarankiškai ginčyti viešojo tarptautinio pirkimo komisijos sprendimų, nes tokią teisę turi tik ūkio subjektų grupė – konsorciumas, susidedantis iš eVigilo Ltd, UAB „ERP“ ir UAB „Inta“.

Teisėjų kolegija sprendžia, kad byloje yra keliami sudėtingi Viešųjų pirkimo įstatymo normų ir kitų teisės aktų aiškinimo ir taikymo klausimai, todėl būtina šią bylą perduoti nagrinėti išplėstinei septynių teisėjų kolegijai.

Kasacinio teismo žinioje yra civilinė byla Nr. 3K-3-405/2011, nagrinėjama pagal ieškovo eVigilo Ltd pateiktą kasacinį skundą dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. gegužės 9 d. nutarties peržiūrėjimo, kuria nutrauktas apeliacinis procesas civilinėje byloje pagal ieškovo eVigilo Ltd ieškinį atsakovui Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos dėl viešojo pirkimo komisijos sprendimų panaikinimo; tretieji asmenys: UAB „ERP“, UAB „Inta“.

Teisėjų kolegija konstatuoja, kad abiem kasaciniais skundais skundžiami teismų procesiniai sprendimai priimti civilinėse bylose, kuriose dalyvauja tos pačios šalys, dėl tos pačios viešojo tarptautinio pirkimo komisijos veiksmų ir sprendimų teisėtumo, jose nagrinėjami reikalavimai tarpusavyje susiję, todėl bylų negalima išnagrinėti skyrium. Atsižvelgdama į tai, teisėjų kolegija sprendžia, kad civilinės bylos Nr. 3K-3-404/2011 ir Nr. 3K-3-405/2011 turi būti sujungtos į vieną bylą, o jose keliami klausimai spręstini kompleksiškai vienoje kasacinėje byloje, priimant vieną kasacinio teismo nutartį.

 

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 136 straipsnio 4 dalimi, 340 straipsnio 5 dalimi ir 357 straipsnio 1 dalimi,

 

n u t a r i a :

 

Civilinę bylą Nr. 3K-3-404/2011 perduoti nagrinėti išplėstinei septynių teisėjų kolegijai.

Prašyti Civilinių bylų skyriaus pirmininkės sujungti civilines bylas Nr. 3K-3-404/2011 ir Nr. 3K-3-405/2011 į vieną kasacinę bylą.

 

 

Teisėjai

 

   

Egidijus Baranauskas

 

 

 

Birutė Janavičiūtė

 

 

 

Sigita Rudėnaitė